Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Almanya’da Hedef Savunma Alanında 20 Milyar Euroluk Yatırım

Alman Bakan Pistorius, savunma alanında yapacakları yatırımlar hakkında konuştu. Yatırımların 2031 yılına kadar 20 milyar euroyu geçmesini beklediklerini söyledi.
Almanya’da Hedef Savunma Alanında 20 Milyar Euroluk Yatırım
Yorum

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, ordunun mühimmat ve cephane ihtiyacı hakkında Spiegel dergisine konuştu. Ordunun mühimmat tedarikinin en yüksek önceliklerden biri olduğunu kaydetti.

Bakan Pistorius, mühimmat olmadan en modern silah sistemleri, avluda harekete hazır olsalar bile işe yaramayacağını söyledi.

Pistorius, mühimmat ve cephane ihtiyacı için 8 yılda 20 milyar euro yatırım yapmayı hedeflediklerini belirtti.

Bu açıklamaların öncesinde basında konuya yönelik bazı haberler yer almıştı. Söz konusu çıkan haberlerde ordunun 230 bin mermisi olması gerekirken bu sayının 20 bin civarında olduğu iddia edilmişti.

Almanya bu gelişmelerin öncesinde Mayıs ayında 2,7 milyar avroya karşılık gelen 2,4 milyar sterlin değerinde silah sözü vermişti. Ülkenin ordusu son yıllarda mühimmat ve teçhizat eksiklikleriyle gündeme gelmişti.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu