Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Almanya Sığınmacılara Verdiği Ödeneği Sınırlayacak

Avrupa'da sığınmacı sorununa yönelik geliştirilen çözümler artıyor. Almanya'nın sığınmacılara sağladığı ödenekte düşüşe gittiği öğrenildi.
Almanya Sığınmacılara Verdiği Ödeneği Sınırlayacak
HABER GİRİŞ

Avrupa’da sığınmacı sorunu yüksek sesle konuşulurken, Almanya’dan dikkat çeken bir karar geldi. Almanya, sığınmacılara aylık olarak yaptığı ödemeyi 50 euro ile sınırlama kararı aldı.

Almanya’nın Hessen Eyaleti Başbakanı Boris Rhein, sığınmacılara sağlanacak olan ödeme planında 16 eyalet başbakanının anlaştığını aktardı.

Alman basın organı DW Türkçe‘nin haberine göre eyalet başkanları, Avrupa Birliği (AB) üyesi İtalya’nın Arnavutluk’la imzaladığına benzer şekilde iltica sürecinin yurt dışında tamamlanmasını amaçlayan üçüncü ülke düzenlemelerini istiyor.

Bu kapsamda federal hükümetin, iltica prosedürlerini yeniden düzenleyerek üçüncü ülkelere kaydırılması için adım atması bekleniyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, uygulamanın yapı taşı olabileceğini ve Almanya’daki göç durumunu değiştirmeyeceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Son dönemde sağın yükselişi Avrupa Parlamentosu’nda da kendini göstermiş, göç sorununa yönelen çok sayıda Avrupalı ülke, çözüm için üçüncü dünya koridorunu öne sürmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.