Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Almanya Cumhurbaşkanı: Dayanılmaz Dramatik Sahneler Görüyoruz

Dünyanın birçok ülkesinden gelen destek mesajlarına bu kez Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier’in ifadeleri eklendi. İşte detaylar;
Almanya Cumhurbaşkanı: Dayanılmaz Dramatik Sahneler Görüyoruz
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremler tüm Türkiye’yi alarma geçirdi. Tek yürek olunduğu süreçte dünyanın dört bir yanından destek mesajları gelmeye devam ediyor. Birçok ülkeden ekipler Türkiye’de arama-kurtarma faaliyetlerine bizzat katılırken Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeir, depremle ilgili duygularını paylaştı.

Steinmeier, sosyal medya üzerinden paylaştığı video mesajında, Türkiye ve Suriye’de meydana gelen depremlerin kendilerini derinden üzdüğünü söyledi. Birçok insanın evlerin yıkıntıları arasında mahsur kalmış durumda olduğunu belirtti ve “Birçoğu evlerini, eşyalarını kaybetti. Karda, soğukta ve savunmasız durumda.” dedi.

Yas tuttuğunu vurgulayan Steinmeier, sevdiklerini aramak için genellikle çıplak elleriyle molozları kazan insanlar gördüğünü, uzaktan bile dayanılmaz dramatik sahneler gördüklerini paylaştı. Ölen kızının elini tutan ve bırakmak istemeyen bir babayı da gördüklerini ifade etti.

“Danke, Teşekkürler ve Şükran”

Almanya’nın her yerinde yas tutan insanlara seslenerek çektikleri acıları gördüklerini, ağıtlarını duyduklarını sözlerine ekledi. “Sizin acınız bizim acımızdır.” şeklinde konuşarak bugünlerde harap olmuş şehirlerde ve burada onlarla yardım sağlayan herkese teşekkürlerini sundu.

Şu anda yorulmadan çalışan, yardım nakleden, bağış toplayan veya kendileri bağışta bulunan, Türkiye ve Suriye’de akrabaları felaketten etkilenen komşuların yanında olanlara işaret ederek “Danke, teşekkürler ve Şükran” dedi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.