Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Almanya Başbakanı: Rusya’ya Yönelik Yaptırımların Devamı Gelecek

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, AB’nin Rusya’ya yönelik hazırladığı 11. yaptırım paketinde atıfta bulunarak, bunun son olmadığını söyledi.
Almanya Başbakanı: Rusya’ya Yönelik Yaptırımların Devamı Gelecek
HABER GİRİŞ

Rusya’nın Ukrayna topraklarında başlattığı savaş bir yılı aşkın zamandır devam ediyor. Batılı ülkeler Rusya’yı yıldırmak adına türlü yaptırımlar uygulasa da amacına ulaşamadı. Rusya, tarihte an fazla yaptırımla karşılaşan ülke olarak hedeflerine ulaşma yolunda devam ediyor.

Avrupa Birliği (AB), uyguladığı yaptırımlarla Rusya’nın ekonomisine zarar vermeye ve savaş kaynağını azaltmaya devam ediyor. AB Komisyonu Başsözcüsü Eric Mamer, dün Rusya’ya yönelik düzenlenen yeni yaptırım paketini açıkladı.

11. yaptırım paketinin tüm üye ülkelere yollandığını söyleyen Mamer, paketin Rusya’dan ithalatın azaltılmasını içerdiğini belitti.

Söz konusu paketle ilgili bir açıklama da Almanya Başbakanı Olaf Scholz’dan geldi.

Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurul’da yaptığı açıklamada AB’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarının daha genişletilmesi gerektiğini ve bunun son olmadığını söyledi.

Avrupa’nın sınırlarının ötesinde küresel bir sorumluluğu olduğunu belirten Scholz, AB’nin belirlediği üç hedefi “Birincisi, Avrupa’nın geleceği bizim elimizde. İkincisi, Avrupa ne kadar birleşik olursa, kendimize iyi bir gelecek sağlamamız o kadar kolay olacaktır. Üçüncüsü, daha az değil, daha fazla açıklık ve daha fazla işbirliği günün sırasıdır.” sözleriyle sıraladı.

GCM Yatırım Banner

AB’nin Ukrayna’nın yeniden inşası için bir rota belirlemesi gerektiğini, bu adımların Putin’in emperyal, revizyonist ve yasadışı politikasının en açık reddi olacağını dile getirdi.

“Avrupa, gıda güvenliği ve yoksulluğun azaltılması için ayağa kalkmalı ve uluslararası iklim ve çevre koruma konusundaki eylem vaatlerini yerine getirmelidir.” diyen şansölye, dış politika ve vergilendirme ile ilgili daha fazla karar için nitelikli çoğunluk kararının genişletilmesi için baskı yapacağını sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.