Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Almanya Başbakanı: En Büyük Sorunumuz İşgücü Açığı

Almanya Başbakanı Scholz, ülkesinin önümüzdeki yıllarda karşı karşıya kalacağı en büyük sorunun işgücü açığı olduğunu söyledi.
Almanya Başbakanı: En Büyük Sorunumuz İşgücü Açığı
Son Güncelleme: 
Yorum

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Thüringen eyaletinde yer alan Walterhausen’da bir işletmeye yaptığı ziyarette, ülkenin işgücü piyasasına dair açıklama yaptı. Önümüzdeki on, yirmi hatta belki de otuz yılda her gencin iyi bir mesleki eğitime sahip olması için tüm imkanların seferber edilmesi gerektiğini söyledi.

İstihdam edilenlerin de kendilerini mesleki anlamda geliştirmeleri için eğitim imkanlarının sunulması ve yurt dışından nitelikli işgücünün ülkeye çekilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Nitelikli işgücü açığını, önümüzdeki yıllarda ülkenin karşı karşıya kalacağı en büyük güçlüklerden biri olarak nitelendiren Scholz, siyasileri ve kurumları yabancı işgücünü ülkeye çekmek için daha fazla çaba göstermeye çağırdı.

Yakında yürürlüğe girecek olan yeni göç düzenlemesinin bu amaca yönelik önemli bir adım olduğunu sözlerine ekleyen Alman Başkan, Almanya’nın doğusundaki işsizlik sorunuyla ilgili olarak, işgücü açığındaki zorluklara rağmen çözülebilir bir problem olduğunu ifade etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, emekli maaşları ile ilgili sorulan soruları yanıtlayan Scholz, “Emekli maaşı için ne yapıyoruz? Kadınlar ve erkekler emekli maaşlarıyla geçinebilmelidir. Emeklilik sigortasının iyi bir geleceğe sahip olmasını sağlıyoruz. Emeklilik yaşı yükselmeye devam etmelidir.” şeklinde cevap verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu