Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alman Şirketler Yönünü Türkiye’ye Çevirdi! Yatırımlar Yolda

Türkiye ekonomisindeki olumlu gelişmeleri gören Alman şirketler yönünü Türkiye'ye çevirdi. Yatırımların daha da artacağına yönelik mesaj geldi. Detaylar haberde...
Alman Şirketler Yönünü Türkiye’ye Çevirdi! Yatırımlar Yolda
HABER GİRİŞ

Türkiye-Alman İş ve Yatırım Forumu’na katılmak üzere Türkiye’ye gelen Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası Genel Sekreteri Thilo Pahl, iki ülkenin ekonomi alanındaki ilişkileri hakkında konuştu. Yerli otomobil markası TOGG’a yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Almanya ve Türkiye’nin geçmişten gelen sosyal ve ekonomik ilişkisine dikkat çeken Pahl, potansiyelin her geçen gün daha da arttığını söyledi.

Bu kapsamda geçen yıl Türkiye’ye 700 milyon euroluk yatırım yapıldığını kaydetti.

Alman şirketlerin Türkiye’deki ekonomik durumu oldukça olumlu gördüğünü kaydeden Pahl, bu şirketlerin bir kısmının bundan sonra yatırım yapmayı düşündüğünü, bir kısmının ise daha sonra yatırım yapmayı planladığını bildirdi.

İki ülke arasında otomotiv sektöründe ilişkilerin ileri aşamada olduğunu, gelecek 3-4 yıllık perspektifte Almanların pazarı çeşitlendirmek istediğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Bu doğrultuda elektrikli otomobillerin dünya genelinde önemli bir pazar olduğunu vurguladı.

Pahl, Türkiye’nin yerli ve milli otomobil markası TOGG’un Almanya’da bayilik açma planı hakkında konuşarak, araçları beğendiğini söyledi.

Konuya yönelik şu açıklamada bulundu:

“Almanya’da yaşayan yaklaşık 3 milyon Türk vatandaşını dikkate aldığımız zaman önemli bir satış imkanının olabileceğini öngörüyoruz. TOGG’u tanındıkça Alman vatandaşların da ilgi göstereceğini düşünüyorum.”

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın