Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alman Şirketler Yönünü Türkiye’ye Çevirdi! Yatırımlar Yolda

Türkiye ekonomisindeki olumlu gelişmeleri gören Alman şirketler yönünü Türkiye'ye çevirdi. Yatırımların daha da artacağına yönelik mesaj geldi. Detaylar haberde...
Alman Şirketler Yönünü Türkiye’ye Çevirdi! Yatırımlar Yolda

Türkiye-Alman İş ve Yatırım Forumu’na katılmak üzere Türkiye’ye gelen Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası Genel Sekreteri Thilo Pahl, iki ülkenin ekonomi alanındaki ilişkileri hakkında konuştu. Yerli otomobil markası TOGG’a yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Almanya ve Türkiye’nin geçmişten gelen sosyal ve ekonomik ilişkisine dikkat çeken Pahl, potansiyelin her geçen gün daha da arttığını söyledi.

Bu kapsamda geçen yıl Türkiye’ye 700 milyon euroluk yatırım yapıldığını kaydetti.

Alman şirketlerin Türkiye’deki ekonomik durumu oldukça olumlu gördüğünü kaydeden Pahl, bu şirketlerin bir kısmının bundan sonra yatırım yapmayı düşündüğünü, bir kısmının ise daha sonra yatırım yapmayı planladığını bildirdi.

İki ülke arasında otomotiv sektöründe ilişkilerin ileri aşamada olduğunu, gelecek 3-4 yıllık perspektifte Almanların pazarı çeşitlendirmek istediğini kaydetti.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Bu doğrultuda elektrikli otomobillerin dünya genelinde önemli bir pazar olduğunu vurguladı.

Pahl, Türkiye’nin yerli ve milli otomobil markası TOGG’un Almanya’da bayilik açma planı hakkında konuşarak, araçları beğendiğini söyledi.

Konuya yönelik şu açıklamada bulundu:

“Almanya’da yaşayan yaklaşık 3 milyon Türk vatandaşını dikkate aldığımız zaman önemli bir satış imkanının olabileceğini öngörüyoruz. TOGG’u tanındıkça Alman vatandaşların da ilgi göstereceğini düşünüyorum.”

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu