Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Allianz: 2022’de Hayal Edilebilecek En Kötü Piyasa Ortamı Yaşandı

Allianz CEO’su Oliver Bäte, 2022'de küresel piyasaların durumuna dair değerlendirmesinde, çok kötü bir süreç yaşandığını söyledi.
Allianz: 2022’de Hayal Edilebilecek En Kötü Piyasa Ortamı Yaşandı
HABER GİRİŞ

2022 yılında global piyasalar, yüksek enflasyon ve faiz artırımlarının gölgesinde zor bir süreçten geçti. Allianz CEO’su sürece dair açıklamasında, Alman sigorta şirketinin 2022′de hayal edilebilecek en kötü piyasa ortamlarından biri olarak tanımladığı durumla karşılaştığını ancak çok dirençli olduğunu kanıtladığını söyledi.

Allianz CEO’su Oliver Bäte, “Çok zor bir ortamda çok iyi gidiyoruz, yani bu çok iyi, ancak bunu finansal olarak ölçmüyorum” açıklamasında bulundu. Bäte, 2022′de Allianz’ın rekor müşteri memnuniyeti seviyeleri gördüğünü ve çalışan memnuniyetinin dünyadaki hemen hemen her şirketi geride bıraktığını savundu.

‘Klasik Yöntemler İşe Yaramadı’

Şirketin yatırım yapmasının ne kadar zor olduğu sorusunu yanıtlayan Bäte, 2022’nin çevre açısından hayal edebilecek en kötü şeylerden biri olduğunu söyledi. Hisse senetleri ve tahvillerin düştüğünü, tüm klasik teorilerin gerçekten işe yaramadığını, bu sürecin son derece zorlu olduğunu belirtti.

Allianz, Eylül 2022 itibarıyla sigorta müşterileri adına yaklaşık 706 milyar avroyu yöneten, dünyanın en büyük yatırımcılarından birisi konumunda. Sigorta sektöründe yükselen oranlardan şu anda muazzam bir şekilde yararlandıklarını vurgulayan Bate, son zamanlarda insanların yüksek faiz oranlarının, hayat sigortası şirketinin güçlü olduğunu kanıtladığını söyledi.

Allianz CEO’su, faiz oranları düzleştikçe tahvil akışlarının geri geleceğini ve bu ortamda ne yaptıklarını bildiklerini belirterek, varlık yönetimi işleri için çok iyimser olduğunu aktardı. Sigorta şirketinin üç aylık kazançlarını 17 Şubat’ta açıklaması planlanıyor. Şirket hisseleri yılbaşından bu yana yüzde 9 artış kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Federal Rezerv’in 2022 boyunca uyguladığı sıkı faiz politikası, küresel piyasalarda resesyon endişesinin artmasına neden oldu. Pek çok şirket durgunluk ihtimaline önlem olarak işten çıkarma yapmak durumunda kaldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.