Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alkim Temettü Tutarını, Barem Bedelsiz Pay Tarihini Açıkladı

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamalarda Alkim temettü tutarını, Barem Ambalaj ise bedelsiz pay tarihini açıkladı. İşte detaylar;
Alkim Temettü Tutarını, Barem Bedelsiz Pay Tarihini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler bilançolarını, temettü bilgilendirmelerini, sermaye artırımlarını ve diğer gelişmelerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşıyor. Alkim Alkali Kimya (ALKIM), 2023 yılında paydaşlarına vereceği temettü miktarını paylaştı.

Şirket, dün açıkladığı bilançosunda 2022 yılında 572 milyon TL net kar elde ettiğini duyurmuştu. Esas faaliyet karı 329 milyon TL’den 838 milyon TL’ye yükseldi.

Alkim Temettü Tutarı, Barem Bedelsiz Pay Tarihi AçıklandıKaynak: KAP

ALKIM, hissedarlarına net 125.000.000 TL dağıtacağını, 1 TL nominal değerde hisse senedine 0,83 TL net nakit temettü vereceğini duyurdu. Yapılan açıklamada nakit kar payı hak kullanım tarihi için 12.04.2023 tarihinin teklif edildiği ifade edildi. Tarihin kesinleşmesi durumunda Paratic.com olarak bilgilendirme yapıyor olacağız.

ALKİM, yatay seyrederek 31,4 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Barem Ambalaj Bedelsiz Pay Kullanım Tarihi

BARMA koduyla işlem gören Barem Ambalaj, geçtiğimiz gün sermayesinin 262.500.000 TL’ye artırılma başvurusunun Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandığını paylaşmıştı.

Bugün KAP’tan açıklanan bilgilere göre bedelsiz sermaye artırımı ile ilgili hak kullanım süreci 02.03.2023 tarihinde başlayacak.

BAREM, günlük yüzde 4,2 artışla 95 TL bandında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın