Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alkim Kağıt Hisseleri 18 Milyon TL Satış Karı Haberiyle Yükseldi

Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, maddi duran varlık satışı hakkında açıklamada bulundu. 18 milyonluk satış haberi hisseleri yükseltti.
Alkim Kağıt Hisseleri 18 Milyon TL Satış Karı Haberiyle Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bugün öğleden sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada ihtiyaç fazlası gayrimenkul (arsa) satışından elde edilen 18.051.544,07-TL satış karının işletme sermayesi olarak değerlendirileceği bildirildi.

Satışın, 29/12/2021 tarih ve 2021/24 sayılı Yönetim Kurulu kararı doğrultusunda yapıldığı eklendi. Hisseler satış açıklamasının ardından kazançlarını genişleterek pozitif bölgede fiyatlanmaya devam etti.

Önceki kapanışı 16,12 TL olan Alkim Kağıt’ın ALKA kodlu hisse senetleri, bugün yüzde 2,5 civarında yükseldi.
Alkim Kağıt Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Açılış değeri 16,01 TL olan ALKA hisse senetleri, ilk gün içi yüksek seviyesini öğleden önce 16,60 TL ile kaydetti. Ardından 16 TL üzerinde kazançlı seyrini sürdürdü.

KAP açıklaması piyasada memnuniyetle karşılanırken hisseler 17,10 TL’ye çıktı. Böylece hisseler 21 Aralık’taki 17,81 TL’nin ardından en güçlü değerine ulaştı. Yükselişin sürmesi durumunda ALKA hisseleri için boğaların izleyeceği ilk teknik direnç 17,25 TL oldu.

Haftalık bazda yüzde 9 oranında değerlenen ALKA hisseleri, aylık bazda yüzde 4,5 oranında değer kazandı. Yıllık getiri ise yüzde 27’ye yaklaştı. Bir yılın yükseğini Şubat ayında 22,27 TL ile gören ALKA hisseleri, 14 Aralık’ta 21,38 Türk lirasını gördü. Ancak buradan 22 Aralık’a kadar geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu