Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alkim Alkali Hisseleri 20,64 TL ile Rekora Yaklaştı

Alkim, potasyum sülfat gübresi üretim lisansı hakkında açıklama yaptı.
Alkim Alkali Hisseleri 20,64 TL ile Rekora Yaklaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Alkim Alkali Kimya A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı açıklamada şirketin Afyon Dazkırı’da yatırımını tamamlayıp devreye aldığı Potasyum Sülfat Gübresi Tesisi’nin T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 872 Numaralı Üretim Lisans Belgesine 6 Aralık 2021 tarihinde dahil edildiğini duyurdu. Hisseler açıklama sonrasında yükselişe geçti.

Alkim Alkali, Eylül’de Dazkırı Koralkim Tesislerimizde Potasyum Sülfat üretiminin başladığını duyurmuştu.

Dün en son 20,28 Türk lirasında fiyatlanan ALKIM hisse senetleri, bugünkü seansa yatay açılış yaptı.
Alkim Alkali Hisseleri 20,64 TL
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Açılış yükseği 20,34, düşüğü ise 19,84 Türk lirası oldu. TSİ 11.00’a kadar hafif düşük seyreden hisseler buradan sonra yönünü yukarıya çevirdi. KAP açıklamasının geldiği dakikalardan sonra yükselişi hızlandırarak 20,64 TL’ye kadar çıktı.

Bu gün içi yüksek seviye Alkim Alkali hisselerinin Ocak 2021 sonrası en yükseği oldu. Böylece dünkü 20,86 TL’nin ardından Ocak’ta kırılan rekor seviyeye yaklaştı.

Artıda hareketin sürmesi durumunda ALKIM hisseleri için ilk teknik direnç noktası 20,74 TL olurken düşüş durumunda izlenecek ilk teknik destek seviyesi 19,96 TL’ye işaret etti.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin fiyat performansına bakıldığında haftalık bazda yüzde 5 oranında değerlenirken aylık bazda yüzde 23’e yakın arttığı görüldü. Alkim Kimya hisselerinin yıllık bazda getirisi ise yüzde 53’e yaklaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.