Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ALKA’dan Üretim Tesisi, SMRTG’den Sermaye Açıklaması

Alkim Kağıt, Almanya’dan satın alınan kağıt tesisinin inşası için ihalenin başladığını, Smart Güneş ise sermaye kapsamında SPK’dan onay aldığını duyurdu.
ALKA’dan Üretim Tesisi, SMRTG’den Sermaye Açıklaması
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler bilançoları, siparişleri, teslimatları ve diğer gelişmeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşarak yatırımcılarını bilgilendiriyor. ALKİM koduyla işlem gören Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret, yeni üretim tesisi hakkında bir bildirim paylaştı.

ALKİM, Almanya’dan satın alınan yıllık 125.000 ton kağıt üretim kapasiteli tesisin tamamının İzmir Kemalpaşa’da bulunan fabrika sahasına kurulmak üzere getirildiğini aktardı.

Ayrıca tesisin kurulması için inşaat ihalesinin açıldığını, tekliflerin değerlendirmeye alınacağı belirtildi.

Tesisin satın alınması ve ek yatırımları için herhangi bir kredi kullanılmadığı, harcamaların öz kaynaklardan karşılandığı ifade edildi.

Alkim Kağıt günlük yüzde 3,2 düşüşle 26 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Smart Güneş SPK’dan Onay Aldı

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri (SMRTG), 400 milyon TL olan kayıtlı sermaye tavanının 2 milyar TL’ye yükseltilmesi işlemi ile ilgili detayları paylaştı. 07.02.2023 tarihinde konuyla ilgili Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapıldığı hatırlatıldı. SMRTG bugün SPK’dan onay almayı başardı.

SMRTG, günlük bazda yüzde 7,6 artışla 92,7 TL seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.