Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ALKA Yeni Sözleşmesini, KRONT ise Bedelsiz Tarihini Açıkladı

KAP’tan açıklama yapan Alkim Kağıt yeni sözleşmesini, Kron Teknoloji bedelsiz tarihini, Ekiz Kimya temettü kararını açıkladı. İşte detaylar;
ALKA Yeni Sözleşmesini, KRONT ise Bedelsiz Tarihini Açıkladı
Yorum

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden olan Alkim Kağıt (ALKA), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada yeni sözleşmesini duyurdu. Şirket, Milli Eğitim Bakanlığı Devlet Kitapları Müdürlüğünün 3.000 ton 120×80 gr/m2 1. Hamur Ofset Bibin Kağıt İhalesi sözleşmesinin imzalandığını açıkladı.

ALKA, Mart ayında 2022 yılı net karından pay başına brüt 0,53 TL, net 0,47 TL temettü vereceğini bildirmişti. Şirket 2021’de 184 olan net karını 2022’de 476 milyon TL’ye yükseltmişti. ALKA, sözleşme açıklamasından güç alarak günlük yüzde 8,5 yükselişle 28,3 TL’ye ulaştı.

Kron Teknoloji

Kron Teknoloji (KRONT), yüzde 200 bedelsiz oranındaki bedelsiz sermaye artırımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, bedelsiz sermaye artırımından pay almak için başlangıç tarihini 6 Nisan olarak belirledi. Şirket 2022’deki net karını 35 milyon TL’den 50 milyon TL’ye çıkarmıştı.

KRON, gülük yüzde 4 kayıpla 60,4 TL’den işlem görüyor.

Ekiz Kimya

KAP üzerinden temettü kararını paylaşan Ekiz Kimya (EKIZ), 2022 net karından geçmiş yıl zararları düşüldükten sonra dağıtılabilir dönem karı mevcut olmadığından nakit temettü dağıtılmamasına karar verildiğini duyurdu. Şirketin 2022’deki net karı 37 milyon TL’ydi.

EKIZ, günlük yüzde 3,3 düşüşle 13,7 TL’ye geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu