Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aliyev: Karabağ Azerbaycan Toprağıdır!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Erdoğan ile görüşmesinin ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, Ermeni güçlerinin teslim olduğunu bildirdi. İşte detaylar;
Aliyev: Karabağ Azerbaycan Toprağıdır!
HABER GİRİŞ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in daveti üzerine çalışma ziyareti kapsamında Nahçıvan’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaklaşık bir saat boyunca Aliyev ile ikili görüşme yaptı. Erdoğan ile Aliyev ikili görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

İki liderin görüşmede Türkiye-Azerbaycan ikili ilişkiler ile Karabağ’daki son gelişmeler başta olmak üzere güncel, bölgesel ve küresel meselelerin ele aldığı bildirildi.

İki ülke arasında çeşitli alanlarda gerçekleşen anlaşmaların imzalanmasının ardından basın toplantısında ilk sözü alan Aliyev, Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler (BM) kürsüsünde Azerbaycan’ın çıkarlarını savunan adil, uluslararası hukuka dayanan açıklamalarda bulunduğunu belirtti.

Açıklamaları Türkiye tarafından sergilenen bir sonraki kardeşlik adımı olarak nitelendiren Aliyev, Türkiye-Azerbaycan ticaret hacminin 6 milyar dolardan fazla olduğunu dile getirdi.

Türkiye-Azerbaycan ticaretinin bu sene yüzde 40 arttığını vurgulayan Aliyev, ticaret hedefinin 15 milyar dolar olduğunu ve yakında hedefe ulaşılacağına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Karabağ’ın Azerbaycan toprakları olduğunu dile getirerek, “Ermeni güçler teslim oldu, koşullarımızı kabul etti. Karabağ Azerbaycan toprağıdır bunu herkes bilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın