Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alım Fırsatı Olabilir: İşte Dip Seviyesine En Yakın Hisseler

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında bazıları yıllık değişimleri ile dikkat çekiyor. Bu hisseler yatırımcılar için alım fırsatı olabilir. Detaylar haberde...
Alım Fırsatı Olabilir: İşte Dip Seviyesine En Yakın Hisseler
HABER GİRİŞ

Borsa yılın ikinci yarısından itibaren yükselişini hızlandırdı ve ekonomide gerçekleşen politika değişikliklerden olumlu etkilendi. Bu durum borsaya giren yatırımcı sayısının her geçen gün artmasına neden oldu.

BIST 100 endeksi Ekim ayında 8562 puan ile tarihi zirvesine dokundu. Takip eden süreçte kar satışlarına maruz kalan endeks, bugün itibarıyla 8051 puan seviyesinde işlem görüyor. Yatırımcılar borsaya girerken hisse senetlerini en uygun fiyattan almak ister. Veriler borsa tarihi zirvelerine yakın olmasına rağmen, bazı hisse senetlerinde alım fırsatı olduğunu gösteriyor.

Borsada dipteki hisseler
Kaynak: Finnet2000

Yıl içerisinde görülen en düşük seviye ve mevcut fiyat üzerinden yapılan hesaplama, bazı hisselerin dibe yakınlık oranını ortaya koyuyor. Borsada bu anlamda dibe yakınlık oranı 0,55 olan IHLAS öne çıkıyor.

Hisse senedinin yıl içinde en düşük seviyesi 0,65 TL idi ve bugün itibarıyla 1,20 TL yakınlarında işlem görüyor. IHLAS bu değişimi ile yıllık bazda yüzde 84 kazanç sağlamış durumda. IHLAS’ı bu oran ile takip eden hisse senedi MGRGY oldu.

Bu yıl içerisinde 4,73 TL ile dip seviyesini işaretleyen hisse senedi, 5,36 TL’den işlem görüyor. Bu veriler MHRGY’in dibe yakınlık oranının yüzde 0,63 olmasını sağlıyor. Yıl içerisindeki dip seviyelerine yakınlık oranı ile dikkat çeken diğer hisseler arasında QUAGR, ISSEN ve HDFGS yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

QUAGR’in en düşük seviyesi 5,11 TL olurken, bugün itibarıyla 5,81 TL’den işlem görüyor. ISSEN ve HDFGS hisseleri ise sırasıyla yıl içerisinde en düşük seviyelerini 11,30 TL ve 1,13 TL olarak gördü. Her iki hisse senedi sırasıyla 12 TL ve 1,92 TL seviyelerinde bulunuyor.

Verilere bakıldığında, bu beş hisseyi dibe yakınlık oranı ile IHGZT, ADESE, DENGE ve VKGYO takip ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.