Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alfa Solar ve CVK Maden Yeni İş İlişkisini Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören ALFAS güneş paneli siparişini, CVKMD ise maden cevheri satın alımı anlaşmasını duyurdu. İşte detaylar;
Alfa Solar ve CVK Maden Yeni İş İlişkisini Duyurdu
Yorum

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret (ALFAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisine yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, Ankara merkezli Mirsu Enerji Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. tarafından güneş paneli satışına yönelik KDV hariç toplam 18 milyon ABD doları tutarında sipariş aldığını açıkladı.

Söz konusu siparişe yönelik avans ödemelerinin alındığı ifade edildi. Şirket 2021’de 48,4 milyon TL olan net karını 542,7 milyon TL’ye yükseltmişti.

ALFAS, günlük yüzde 3,8 düşüşle 338 TL’ye düştü.

CVK Maden

Yeni halka arz olan CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret (CVKMD), Türkiye’de yerleşik bir şirket ile “Maden Cevheri Satın Alımı” konusunda anlaştığını ve 1 yıllık sözleşme imzaladığını açıkladı.

Sözleşmenin toplam bedelinin 100.000.000 TL olduğu ifade edildi.

Şirket ayrıca Balıkesir’de altın projesinde “Maden tasarımı ve açık ocak optimizasyonunu da içeren maden kapsam belirleme çalışmasının” tamamlanması için sektörde dünyanın önde gelen uluslararası danışmanlık hizmet sağlayıcılardan biri olan RPMGlobal Türkiye ile sözleşme imzaladığını ve çalışmaya başladığını aktardı.

CVKMD, günlük yüzde 10 yükselişle 153,6 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu