Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alfa Solar Halka Arzı Sonuçlandı! Büyüklüğü 538 Milyon Lira

9-11 Kasım tarihlerinde talep toplama işlemi yapılan Alfa Solar halka arzı için sonuçlar açıklandı. Payların yüzde 60’ı bireysel yatırımcılara gitti.
Alfa Solar Halka Arzı Sonuçlandı! Büyüklüğü 538 Milyon Lira
Yorum

Uzun süredir devam eden halka arz sakinliğini bozan Alfa Solar için beklenen an geldi. 9 Kasım’da başlayan ve 3 gün süren talep toplama süreci sonrasında Alfa Solar’ın halka arz sonuçları açıklandı.

Deniz Yatırım’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirimine göre Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzında toplam büyüklük 538,2 milyon lira olarak gerçekleşti.

Halka arzda satışa sunulan 9,2 milyon lira nominal değerli payların yüzde 5’inden fazlasını alan yatırımcı olmadığı belirtildi.

Açıklamaya göre bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 18,7 katı, yüksek başvurulu yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 142,1 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 42,7 katı filtrelenmemiş talep geldi.

Şirketin halka arzında 1 TL nominal değerli pay için 58,50 TL’den talep toplandı ve 9,2 milyon lira nominal değerli payların tamamı satıldı. Yüzde 60’ı bireysel yatırımcılara, yüzde 25’i yüksek başvurulu yatırımcılara ve yüzde 15’i yurt içi kurumsal yatırımcılara dağıtıldı.

Şirketin halka arzına 370 binin üzerinde bireysel yatırımcı, 18,8 bin civarında yüksek başvurulu yatırımcı talepte bulundu. Yurt içi kurumsal yatırımcılar ise 190 olarak belitildi.

Talebi karşılanan bireysel yatırımcı sayısı 330 bin 263 olurken, 17 bin 785 yüksek başvurulu yatırımcının talebi halka arzda karşılık buldu. Yurt içi kurumsal yatırımcılardan 98 tanesinin başvurusu karşılandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu