Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alfa Solar Enerji’den Yüzde 700 Bedelsiz Kararı!

Borsa İstanbul’da işlem gören Alfa Solar Enerji, yüzde 700 oranında bedelsiz kararını açıkladı. İşte detaylar;
Alfa Solar Enerji’den Yüzde 700 Bedelsiz Kararı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret (ALFAS), 6 Haziran’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada bedelsiz kararını paylaştı. Şirket, 4 milyar TL sermaye tavanı içinde 46 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini tamamen iç kaynaklardan karşılanmak üzere 322 milyon TL’den 368 milyon TL’ye yükseltecek.

Yapılan açıklamada şirket sermayesinin yüzde 700 oranında bedelsiz olarak artırılması çerçevesinde ihraç edilecek 56 milyon TL nominal değerli 56 milyon adet (A) grubu ve 266 milyon TL 266 milyon adet grubu payların, pay sahiplerine payları oranında bedelsiz olarak dağıtılacağını paylaştı.

Alfa Solar Enerji’den Yüzde 700 Bedelsiz Kararı!Kaynak: KAP

Sermaye artırımı kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul ve Merkezi Kayıt Kuruluşu’na gerekli başvuruların yapılacağı ifade edildi.

ALFAS, günlük yüzde 1,6 düşüşle 336,2 TL’ye geriledi. BIST 100 ise günü yüzde 0,3 artışla 5388 puandan tamamladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu