Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alfa Romeo’nun En Güçlüler Listesine Adayı “Giulia Coupe”

Alfa Romeo'nun Lexus ISF'in güçlerine karşı koymak için sunduğu Giulia'yı şimdide yeni nesil BMW M5'in karşısına çıkartacak.
Alfa Romeo’nun En Güçlüler Listesine Adayı “Giulia Coupe”
HABER GİRİŞ

Dünyada çok konuşulan ve sürekli “neden yapılmaz ki” sorunun yönetildiği bir konu da Alfa’nın karizmatik güçlüsü Giulia‘nın tek kapı olayı. İtalyan markanın geçmişine biraz baktığımızda en iyi tek kapı arabalar listemizde yer alan GTV ve Sprint modellerini tekrar hayata geçirme planları olabilir. Alfa Romeo otomobillerini hırslı ve kararlı yapılarını kuşkusuz Almanlarla savaşmak için oluşturuluyor. Çelik kadar sağlam birleştirilen Giulia vücut hatları, yüksek beygirle destekleniyor.

Alfa Romeo’nun burada yapmak istediği belli teknolojileri birleştirerek, iç kısımda oluşacak güç miktarlarını üst seviyede tutmak. Bunu da F1 hibrit teknolojisinden yararlanarak yapması planlanıyor. Benim projeden aldığım ise BMW M5’in 600 beygirlik gücüne karşı kilitlenilmiş bir durum söz konusu.

Gösterilen İtalyan eserinin dört kapılı ile arasında ufak farklılıklar olacak.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Giulia’yı iki kısımda ele alınması bekleniyor. Standart ve Quadrifoglio versiyon. Coupe versiyonda ön kısımda aerodinamik açılarına uyan, biraz sonra verceğimiz güç rakamlarını dengeleyecek öğeler verilecek.

Sistem Giulia’yı mecburen daha fazla güçlü olmaya itmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

GCM Yatırım Banner

Geri kazanım teknolojisi ERS ile ele alınan hızlı coupe, Ferrari’den izler taşıyacak. Bu imzanın da nerede olduğunu tahmin etmek zor değil!

Coupe Giulia’nın üst sınırda 650 beygire yaklaşması sağlanacak.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Üretimden çıkan şu anki Giulia, 510 beygir güce sahip. Bu rakamlarla Lexus ISF ile olan yorucu raundları devam etmektedir. Biraz önce sizlere hibrit ve Ferrari’nin bu işin içinde rol alacağını söylemiştik. O zaman bu motorun LaFerrari ile bağlantısı yüksek.

İlk giriş olarak 2.0L turbo beslemeden 280 beygir güç alınacak. İkinci etapda 2.9L motor sahnelerde yerini alarak V6 silindirle 650 beygir güç zorlanacak. Şimdilik bilgiler bunalrla sınırlı. Alfa Romeo Giulia Coupe hakkında çıkacak detayları sizleri anbean haberdar edeceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.