Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Albaraka’dan Yatırımcılara Çağrı: Yeni Fonlar Yolda

Borsa İstanbul tarafından yapılan resmi duyuru ile Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş.'nin nitelikli yatırımcılara özel yeni fonları kurduğuna işaret edildi. İşte detaylar;
Albaraka’dan Yatırımcılara Çağrı: Yeni Fonlar Yolda
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden “Yeni Açılan Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Sırası” başlıklı bildiri paylaşıldı. Bildiriye göre Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından nitelikli yatırımcıya yönelik yeni fonlar kuruluyor.

KAP üzerinde Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş., taraflarınca kurulan Medila Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve İkinci Kira Sertifikaları Katılım Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun katılma paylarının 12 Aralık 2023 itibaren Girişim Sermayesi Pazarı’nda (GSP) işlem göreceğinin bilgisini verdi.

Nitelikli yatırımcılara yönelik kurulan söz konusu yeni fonların, APYMD.F2 ve APYKF.F2 kodlarıyla işlem göreceğine dikkat çekildi.

Fonların baz fiyatlarının APYMD.F2 için 2.012 TL, APYKF.F2 içinse 1.807,50 TL olarak belirlendiği vurgulandı.

Girişim Sermayesi Pazarı’nda yalnızca nitelikli yatırımcılar işlem yapabildiği kaydedildi. GSP’de işlem gören fonlarda alım-satım emirlerinin öncesinde emri veren müşterinin nitelikli yatırımcı olduğunun tespit edilmesi gerektiğinin altı çizildi.

GCM Yatırım Banner

Tespitin yapılamaması durumunda mevzuata aykırı olarak gerçekleştirilen işlemlerden kaynaklanan hukuki ve maddi sorumlulukların ilgili üyeye ait olacağı duyuruldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.