Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Albaraka Türk’ten Kira Sertifikası için Geri Alım İhalesi

Albaraka Türk Katılım Bankası, 250 milyon dolarlık kira sertifikası için geri alım ihalesi yapacak. Detaylar haberde…
Albaraka Türk’ten Kira Sertifikası için Geri Alım İhalesi
YAYINLANMA ZAMANI

Albaraka Türk Katılım Bankası, 20 Nisan 2023 tarihli açıklamasında Albaraka Sukuk Ltd. aracılığıyla ihraç edilmiş ve tedavülde bulunan 250 milyon doları nominal değerli, 2025 vadeli Katkı Sermaye formatındaki kira sertifikalarının 150 milyon dolarına kadar kısmı için nakdi geri alım teklifi yapılmasının planlandığını duyurmuştu.

Söz konusu işlem için Emirates NBD Bank PJSC ve Standard Chartered Bank’ın yetkilendirildiği bildirildi. Son açıklamada ise kira sertifikalarının 150 milyon dolarlık bölümünün geri alım sürecinin başlatıldığı bildirildi.

Kira sertifikası geri alım ihalesi için taleplerin 3 Mayıs tarihine kadar alınacağı ve ilgili kira sertifikasına sahip yatırımcılardan geri alım ihalesine katılmak isteyenlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasında yer alan bilgiler üzerinden dağıtım sorumlusu bankalar ile iletişime geçebileceği ifade edildi.

Pay piyasalarında iki gündür satışlar hızlandı. Borsa İstanbul’un amiral gemisi bankalarda da kayıplar hız kazanmış durumda.

Saat 13.20’de BIST 100 endeksi (XU100) yüzde 1,15 ekside 4.834 puandan işlem görüyor. Aynı dakikalarda bankacılık endeksi (XBANK) yüzde 0,04 değer kaybıyla 4.377 puanda seyrederken, endekse dahil hisselerden en fazla düşüş Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda oldu. Bankanın TSKB kodlu hisseleri yüzde 1,45 ekside 4,09 liradan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Albaraka Türk (ALBRK) hisseleri yüzde 1,08 düşüşle 2,75 liradan fiyatlanırken, haftalık bazda yüzde 2,46 oranında gerilemiş durumda.

Diğer sektör endekslerine bakıldığında Akbank yüzde 0,35, ICBT yüzde 1,39, Şekerbank yüzde 0,43, Vakıfbank yüzde 0,44 ve Yapı Kredi Bankası yüzde 0,10 azalışla işlem görüyor. (Kaynak:AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.