Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alarko Holding Hisseleri 8,97 Olarak Güncellenen Derecelendirme Sonrası Pozitif

Yatırımcıların kurumsal yönetim derecelendirme notu detaylarını değerlendirdiği Alarko Holding’de hisseler bu sabah hafif alıcılı seyrediyor.
Alarko Holding Hisseleri 8,97 Olarak Güncellenen Derecelendirme Sonrası Pozitif
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. Cuma günü Alarko Holding A.Ş.’nin Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporu’nu tamamlayarak yayımladı.

Alarko Holding raporun detaylarını piyasalar kapandıktan sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyurdu. Buna göre şirketin kurumsal yönetim derecelendirme notu 89,70 yani 10 üzerinden 8,97 olacak şekilde güncellendi.

Şirketin BIST holding endeksi altında işlem gören hisseleri, bu gelişmenin ardından sınırlı pozitiflik sergiliyor.
Alarko Holding Hisseleri %0,23 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

ALARK kodlu hisseler son kapanışta 8,54 lirayı kaydetti. Bu sabah yatırımcıların derecelendirme raporunu değerlendirmesiyle yatay açıldı. Ardından 8,54 – 8,59 arasında hareket etti. Saat 10.48’de ise %0,23 artışla, 8,56 liradan işlem görüyor.

Hisseler geçen hafta %2,28 oranında değer kaybetti. Aylık olarak %5’in üzerinde gerileyen hisseler, yıllık bazda %48 oranında yükseldi. Gün içinde 8,51 – 8,53 destekleri ile 8,58 – 8,61 dirençleri takip edilecek.

Yeniden Kobirate değerlendirmesine dönecek olursak, raporda yer alan açıklamada Alarko’nun pay sahipleri bölümünden 89,06 puan aldığı belirtildi. Olumlu etkenler arasında; pay sahipleri ile ilişkilerin iyi olması, yatırımcı ilişkileri bölümü olması, kar dağıtım politikasının oluşturulması gibi faktörler sıralandı.

GCM Yatırım Banner

Kamuyu aydınlatma ve şeffaflık bölümünden 89,69 puan verildi. Açıklamada “Şirketin kurumsal internet sayfası, ilkelerde sayılan ve yatırımcıların ihtiyaç duyabileceği şirketle ilgili birçok güncel bilgiye ulaşılabilecek şekilde tasarımlanmıştır. Yıllık faaliyet raporunun içerik olarak yeterli, verilen bilgilerin grafiklerle güçlendirilmiş olduğu görülmüştür.” denildi.

Menfaat sahipleri bölümünden 90,93, yönetim kurulu bölümünden ise 89,62 puanları verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.