Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ALARK, AKBNK ve QUAGR’den Son Duyurular

Borsa İstanbul’da işlem gören ALARK ve AKBNK şirket kurulumunu, QUAGR ise temettü ve bedelsiz kararını paylaştı. İşte detaylar;
ALARK, AKBNK ve QUAGR’den Son Duyurular
HABER GİRİŞ

Alarko Holding (ALARK), daha önce Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 320 milyon TL sermayeli bir anonim şirket kurulmasına karar verildiğini duyurmuştu. Bu çerçevede “Alser Alarko Sermaye Yatırımcıları Holding Anonim Şirketi” unvanı ile bir şirket kurulduğu, 11 Nisan tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edildiği belirtildi.

Şirket ayrıca bugün 72,5 – 71,9 TL fiyat aralığından toplam 137.717 TL nominal değerli ALARK paylarının geri alındığını ifade etti. Bu işlemlerle birlikte geri alınan payların toplam nominal değerinin 5.103.753 TL olduğu, bu payların sermaye oranının yüzde 1,1733’e ulaştığı aktarıldı.

ALARK, günü yatay tamamlayarak kapanışını 72 TL’den yaptı.

Akbank

KAP üzerinden yurt dışı iştirak kuruluşuna yönelik paylaşım yapan Akbank (AKBNK), teknoloji girişimlerine yatırım yapmak amacıyla Hollanda’da bankanın yüzde 100 oranında sahibi olacağı 30 milyon dolar sermayeli Akbank Ventures BV unvanıyla yeni bir şirket kurulması için Genel Müdürlüğe yetki verildiğini hatırlattı.

Bu çerçevede yeni şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı, Hollanda Ticaret Odası tarafından kabul edildiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

AKBNK, günlük yüzde 3,3 artışla kapanışını 17,8 TL’den yaptı.

QUA Granite

Borsa İstanbul’da QUAGR koduyla işlem gören QUA Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret, kar payı dağıtım kararına yönelik duyurusunu paylaştı. Şirket, 2022 yılı karından temettü verilmemesi, toplam 2 milyar 560 milyon TL’nin bedelsiz pay olarak dağıtılması kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını açıkladı.

Şirket, 240 milyon TL sermaye karşılığında pay sahiplerine yüzde 1 oranında bedelsiz pay verecek.

QUAGR, günlük yüzde 2,3 yükselişle günü 75,2 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.