Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Al Tavsiyesi Verilen Hissede Hedef Fiyat 266,2 TL

TEB Yatırım Ülker Bisküvi için tavsiyesini güncelledi ve hedef fiyatını 266,2 TL olarak güncelledi. Şirketin büyüme verilerine dikkat çekildi. İşte detaylar;
Al Tavsiyesi Verilen Hissede Hedef Fiyat 266,2 TL
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da gri liste hikayesiyle birlikte sınırlı yukarı yönlü hareketlerin görüldüğü 28 Haziran’da Ülker Bisküvi (ULKER) için araştırma raporu paylaşıldı.

TEB Yatırım, Ülker’in borç göstergelerinin iyileştiğini belirtti ve finansal performansın aksine 2016’da başlayan satın almalarla birlikte şirketin finansal performansında belirgin bir iyileşme gözlemlendiği ifade edildi.

Ülker’in son beş yılda yıllık ortalama ciro büyümesinin dolar bazında yüzde 10 olarak gerçekleştiği kaydedildi. Şirketin Türkiye pazarındaki güçlü konumu ve uluslararası pazarlarda devam eden hızlı büyüme sayesinde güçlü performansın devam edebileceği bildirildi.

2024-25 için operasyonel karlılık için en büyük endişenin yılın başından itibaren hızla artan kakao fiyatları olduğuna dikkat çekildi. Ancak kakao fiyatı artışının kısa vadede karlılığı etkilemeyeceği kaydedildi.

TEB Yatırım analistleri ULKER için tavsiyesini “tut”tan “al”a yükseltti ve hedef fiyatını 266,2 TL olarak güncelledi. Operasyonel performansın hisse fiyatını desteklemeyi sürdüreceği öngörüldü.

GCM Yatırım Banner

Al Tavsiyesi verilen Hissede Hedef Fiyat 266,2 TLKaynak: Paratic Piyasalar

28 Haziran saat 15.40 itibarıyla BIST 100 endeksi yüzde 0,5 artışla 10 bin 730 puanda seyrederken ULKER yüzde 4,5 artışla 170,6 TL’ye yükseldi. ULKER, yatırımcılarını uzun vadede mutlu etmeyi başardı. Endeks yıllık yüzde 86, ULKER ise yüzde 393 değer kazandı.

Kaynak: TEB Yatırım

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.