Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AKTOB Başkanı: Rusların Tercihi Antalya Oldu

AKTOB Başkanı Kavaloğlu, yılın ilk 8 ayında Antalya'ya hava yolu ile gelen turist sayısının arttığını ve Rus misafirlerin bu konuda dikkat çektiğini söyledi.
AKTOB Başkanı: Rusların Tercihi Antalya Oldu
HABER GİRİŞ

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, Ocak-Ağustos döneminde hava yoluyla Antalya’ya gelen yabancı turist sayısı hakkında açıklamada bulundu.

Kavaloğlu, yılın ilk 8 ayında Antalya’ya hava yolu ile gelen turist sayısının geçen yılın ayı dönemine göre yüzde 20 arttığını açıkladı. Böylece gelen turist sayısı 11 milyonu geçti.

Rusların Tercihi Antalya Oldu

Rusya’dan gelen misafir sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32,5 arttığını açıkladı. Rusların en fazla tercih ettiği tatil noktasının Antalya olduğunu vurguladı. Almanya’dan 2 milyondan fazla turistin geldiğini söyledi.

Almanya’dan gelen turist sayısında artış beklediklerini söyleyen Kavaloğlu, “Özellikle kış döneminde talebin daha da artacağını bekliyoruz.” dedi.

Rusya ve Almanya’dan sonra turist sayısında İngiltere’nin üçüncü sırada yer aldığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Kavaloğlu, İngiltere’den Antalya’ya 1 milyona yakın ziyaretçi geldiği belirtilirken tüm zamanların rekoru kırıldığını söyledi. İngiltere’den gelen turist sayısında yüzde 15’lik artış olduğunu aktardı.

AKTOB Başkanı Kavaloğlu, “Polonya, büyük potansiyel barındıran önemli bir kaynak. Geçen yıla göre yüzde 40 artış gözlendi. Ukrayna pazarında ise savaş nedeniyle ciddi kayıp yaşandı ancak son dönemde bir büyüme trendi yakalandı.” dedi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.