Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aksa Enerji Irak İhracatı Süresinin Uzatılması için Başvuruda Bulundu

Aksa Enerji anlaşma kapsamında Irak’a yapılan elektrik ihracatı süresinin uzatılması için ilgili kuruma başvuru yaptı.
Aksa Enerji Irak İhracatı Süresinin Uzatılması için Başvuruda Bulundu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aksa Enerji Üretim A.Ş’nin %100 oranındaki bağlı ortaklığı Aksa Aksen Enerji Ticareti A.Ş. Irak’a elektrik enerjisi ihracatının 2 yıl süreyle uzatılması için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) başvuru yaptı. Şirket Türkiye-Irak enerji iletim hattı üzerinden Irak’a 150 MW kapasiteye kadar elektrik enerjisi ihracatı faaliyetlerini 24 Ocak 2021’den tarihinden bu yana sürdürüyor.

Aksa Enerji hisseleri (AKSEN), sınırlı pozitiflik sergilese de rekor fiyata çok yakın hareket ediyor.
Aksa Enerji Hissesi %0,14 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri 13 Eylül 2021 tarihinde 7,56 lira ile tüm zamanların en yükseğini gördü. Ekim ayının ilk haftasına kadar kademeli düşüş sergiledi. 6,30 liraya kadar geriledi.

Bu seviyeden sonra yönünü yukarı çevirerek, sakin ama ivme kaybı yaşamayan  bir yükseliş grafiği çizdi. 28 Ekim’de 7,52 liraya geriledi. Hisseler Kasım ayına 7,36 liradan başladı. Dünkü seansı 7,27 liradan noktalandırdı.

Bu sabah yatay açıldıktan sonra 7,27 – 7,41 arasında hareket etti. Saat 14.57’de %0,14 artıda 7,28 liradan fiyatlanıyor. AKSEN kodlu hisseler yatırımcısına son bir yıl içinde %137 oranında kazanç sundu.

Aylık bazda %7,50 yükselen hisseler en düşük fiyatı 6,25, en yükseği 7,52 olarak kaydetti. Haftalık en yüksek aynı olurken, 7,00 lira kaydedilen en düşük fiyat oldu. Değişim oranı ise %0,27 artış şeklinde.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.