Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aksa Enerji Hisseleri %4,7 Oranında Artarak 8,43 TL Rekorunu Kırdı

Güne yükselişle başlayan Aksa Enerji hisseleri %5’e yakın yükselerek, tüm zamanların en yükseğini gördü.
Aksa Enerji Hisseleri %4,7 Oranında Artarak 8,43 TL Rekorunu Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aksa Enerji Üretim A.Ş. (AKSEN) hisseleri geçen hafta kırdığı rekora bir yenisini ekledi. Cuma günü 8,05 liradan kapanış yapan hisseler, bu haftaya 8,10 seviyesinden başladı. Ardından %5’e yakın yükselerek yeni zirveyi kaydetti.

Aksa Enerji hisseleri 8,43 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.
Aksa Enerji Hisseleri 8,43 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler saat 11.54’te %4,72 değer kazancıyla işlem görüyor. Tavan fiyatı kaydetmesinin ardından, dönemsel getiri oranları; haftalık %12,75, aylık %17,53, yıllık %136,75 artış olarak değişti.

1000’e yakın çalışanı ile enerji üretimi ve satışı yapan şirket, Yalova’da sahip olduğu mülkiyet hakları ve hisselerinin tamamının Akkim Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına tescili için 17 bin metrekare büyüklüğündeki arsanın 26,6 milyon TL’ye satılmasına karar verildiğini duyurdu.

Ziraat Yatırım bu gelişmenin hisseler üzerinde sınırlı pozitif etki yaratacağını öngördü. Investing teknik özetinde, AKSEN kodlu hisseler için 5 dakikalık hareketli ortalama “al” tavsiyesini gösteriyor. Saatlik, günlük ve aylık hareketli ortalamalar ile teknik indikatörlerin hepsi “güçlü al” olarak belirtilmiş.

Hisse senedinde pivot noktası 8,32’den geçmek üzere, yükselişin devam etmesi durumunda 8,54 ve 8,65 dirençleri izlenecek. Yönünü aşağı çevirmesi durumunda ise birinci destek 8,21, ikincisi 7,99 olarak belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu