Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aksa Enerji’nin Gürcistan Enerji İthalatı Başvurusu Onaylandı

Aksa Enerji, Gürcistan'a 1 Ekim - 31 Ekim arasında enerji ithalatı için yaptığı başvurulardan onay aldığını ve faaliyetin 1 Ekim'de başlayacağını duyurdu.
Aksa Enerji’nin Gürcistan Enerji İthalatı Başvurusu Onaylandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aksa Enerji Üretim Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) enerji ithalatı konulu bir bildirim gönderdi. Bildirime göre; Gürcistan’a 1 Ekim – 31 Ekim arasında 300 MW kapasiteye kadar elektrik enerjisi ithalatı yapılacak.

Aksa Enerji’nin %100 bağlı ortaklığı Aksa Aksen Enerji Ticaret A.Ş. komşu ülkelerle enerji ticareti faaliyetleri başlattı. Bu kapsamda Gürcistan’a belirlenen tarihler arasında elektrik enerjisi ithalatı gerçekleştirecek Bu konuda TEİAŞ ve EPDK’ya yaptığı başvurulardan onay aldığını duyuran Aksa Enerji, 1 Ekim’de faaliyetin başlayacağını açıkladı.

Açıklamanın geldiği sıralarda Aksa Enerji hisseleri (AKSEN) yüzde 1,08 oranında ekside 13,82 liradan işlem görmeye başladı.
Aksa Enerji Hisseleri Yüzde 1,08 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 13,64 liraya kadar geriledikten sonra yükselişe geçti ve kapanışı 13,94 liradan gerçekleştirdi. Bugünkü açılışı ise 14 liradan yükselişle yapan hisseler, hemen ardından geri çekilmeye başladı.

Aksa Enerji hisseleri günü negatif bölgede geçirirken, dünkü kazanımlarının bir kısmını geri vermiş durumda bulunuyor. Hisseler, 13,72 liraya kadar gerilerken, 13,64 ve 13,52 lirada bulunan destek noktaları takip ediliyor. Yukarı yönde ise 13,95 ve 14,14 lirada bulunan direnç noktaları izleniyor.

Hisselerin fiyat performansı incelendiğinde haftalık %2,59 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %3,94 oranında düşüş kaydeden hisseler, yıllık periyotta %121,56 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

Şirket, 1 Eylül’de bedelsiz sermaye artırımı kararı alarak 613.169.118 TL olan çıkarılmış sermayesini 4.750.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içinde %100 artırmış ve 1.226.338.236 TL’ye yükselmişti. Sermaye Piyasası Kurulu 24 Eylül’de bedelsiz artırımı onayladığını açıklamış ve bülteninde yayımlamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu