Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aksa Akrilik, Aksafil Yatırımına Dair Gelişmeleri Duyururken Hisseleri Yükseliyor

2022 sonuna kadar 200 kişilik istihdam ve yıllık 7500 ton iplik üretimi yapacak yatırım detaylarını duyuran Aksa Akrilik’te hisseler yükselişte.
Aksa Akrilik, Aksafil Yatırımına Dair Gelişmeleri Duyururken Hisseleri Yükseliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. Yalova Kompozit ve Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 bin metrekare kapalı alanda, kısa elyaftan iplik üretim tesisine ait birinci faz yatırımı deneme üretimlerine başlandığını açıkladı. Yıl sonuna kadar tamamen devreye alınması öngörülen tesiste, yılda 2500 ton üretim yapılması planlanıyor.

Projeye ait ikinci etap çalışmaların devam ettiği söylenirken, toplam yatırım miktarının 27.5 milyon dolar olduğu açıklandı. 2022 yılı sonuna kadar tüm yatırımın tamamlanmasıyla birlikte yılda 7500 ton üretim ve 200 kişiye ek istihdam sağlanacak.

Aksafil markasıyla piyasaya sürülecek olan ürünlerin, dünyada ilk kez uygulanan air jet iplik eğirme teknolojisiyle üretileceği bildirildi.

Aksa Akrilik hisseleri (AKSA) saat 14.14’te gelen yatırım açıklamasının ardından önce yükseldi, sonra hafif geriledi.
Aksa Akrilik Hisseleri %2,18 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri güne 22,84 liradan başladı. saat 14.20’de 23,72 lirayla günün en yüksek noktasına çıktı. Bu seviyeden sonra hafif düşüş göstererek 23,48 liradan işlem görmeye başladı.

Hisseler geçen Cuma günü 25,18 lira ile tüm zamanların en yükseğine çıktı. 8 Kasım haftasına 23 liranın üzerinden başlayan hisseler, rekor sonrası verdiği kayıp nedeniyle haftalık bazda %2’ye yakın geriledi.

GCM Yatırım Banner

Aylık dönemde yatırımcısına %14, yıllık dönemde ise %161 oranında getiri sundu. 4 haftalık işlem döneminde gördüğü en düşük fiyat 19,68, yıllık dönemde 8,73 lira oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.