Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aksa Akrilik 81 Milyon TL’lık Yönetici Sorumluluk Sigortasını Yeniledi

Aksa Akrilik yönetici sorumluluk sigortası poliçesini 1 yıl süreyle yenilerken, hisseleri pozitif bölgede seyrediyor.
Aksa Akrilik 81 Milyon TL’lık Yönetici Sorumluluk Sigortasını Yeniledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Aksa Akrilik Kimya Sanayii Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yönetici sorumluluk sigortası poliçesini 1 yıllık süreyle güncellediğini duyurdu. Hisseleri ise dünkü rekorun ardından pozitif bölgedeki seyrini sürdürüyor.

Yapılan açıklamaya göre; şirket sermayesinin %25’inni aşan bir bedelle toplam sorumluluk limiti 81 milyon lira olan yönetici sorumluluk sigortası poliçesi1 yıl süreyle geçerli olacak şekilde imzalandı.

Şirket paylarına ise Emniyet Ticaret ve Sanayi A.Ş. adına İzer Lodrik 60 bin TL nominal tutarlı alım işlemi gerçekleştirdi. 29,76 – 30,04 TL fiyat aralığından gerçekleşen pay alımı ise şirketin, Aksa Akrilik sermayesinki paylarının oranı %20,0559076 düzeyine yükseldi.

Bu gelişmeler yaşanırken Aksa Akrilik hisseleri (AKSA) TSİ 15:37 sularında %0,74 oranında yükselişle 29,94 liradan işlem görmeye başladı.
Aksa Akrilik Hisseleri Yüzde 0,74 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde açılış dakikalarında 30,88 liraya kadar tırmanarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Bir süredir devam eden yükseliş eğilimi sonucunda görülen rekor sonrasında, hisseler günü 29,7 liradan tamamladı.

Aksa Akrilik hisseleri bugünkü işlemlere 29,82 liradan başlangıç yaptı ve yükseliş eğilimini korudu. Bugün 30,44 liraya kadar tırmanan hisseler, öğleden sonraki işlemlerde hafif kâr satışı ile karşılaştı. Ancak pozitif bölgedeki seyrini korudu.

Hisselerdeki yukarı yönlü eğilimin korunmasıyla birlikte 30,36 ve 30,77 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 2,62 ve 29,29 liradaki destek noktaları izlenecek.

Aksa Akrilik hisselerinin performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %15,20 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %30,77 oranında değerlenen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %197,32 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu