Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AKP’li Turan: TPAO Çanakkale’de Petrol Arama Ruhsatı Aldı

TPAO’ya 5 yıl süreyle Çanakkale’de petrol arama ruhsatı verilmesiyle ilgili AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan'dan değerlendirme geldi. Detaylar haberde...
AKP’li Turan: TPAO Çanakkale’de Petrol Arama Ruhsatı Aldı
HABER GİRİŞ

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na (TPAO) Çanakkale’de petrol arama ruhsatının verilmesi kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasını ardından AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’dan açıklama geldi.

Bugün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, petrol hakkında müteallik kararlarını Resmi Gazete’de yayımladı. Buna göre TPAO’ya 5 yıl süreyle Çanakkale’de petrol arama ruhsatı verildi.

Konuya dair konuşan AK Parti Grup Başkanvekili, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün TPAO’ya 42 bin 593 hektarlık saha için 5 yıl süreyle petrol arama ruhsatı verildiğini kaydetti.

Turan, enerji kaynaklarının ülkelerin ekonomisinde önemli bir yer tuttuğunu söyledi. Yeraltı ve yer üstü kaynakları milletin hizmetine sunmak için gayret ettiklerini söyledi. Mavi Vatan’da hem doğal gaz hem de petrol arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Kısa sürede güzel haberler alacaklarını söyledi.

Karadeniz Gazında Son Durum

TPAO, Çanakkale’de petrol arama ruhsatı alırken, vatandaşın merakla beklediği Karadeniz gazına yönelik son açıklama Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den gelmişti.

GCM Yatırım Banner

Bakan Dönmez, Ramazan ayının son günü Filyos’ta Karadeniz gazını karaya çıkartacaklarını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.