Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AKP’li İleri’den Kripto Düzenlemesi Açıklaması: Yatırımcıyı Koruyacağız

AKP'li Ömer İleri, Türkiye'de üzerinde çalışılan kripto varlıklara ilişkin yasa tasarı hakkında konuşarak amacın yatırımcıyı korumak olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
AKP’li İleri’den Kripto Düzenlemesi Açıklaması: Yatırımcıyı Koruyacağız
HABER GİRİŞ

Türkiye’de kripto varlık düzenlemesine yönelik çalışmalar devam ederken AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri’den açıklama geldi. Kripto varlıklara ilişkin yasa tasarısı hakkında konuştu.

AKP’li İleri, kripto varlık sektöründe faaliyet gösteren temsilcilerle, bugün parti genel merkezinde bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Teknoloji dünyasında önemli dönüşümler ve kırılmalar olduğunu gördüklerini dile getirdi. Bir yandan yapay zeka teknolojilerinin geliştiğini, diğer yandan merkeziyetsiz teknolojilerin ön plana çıktığını gözlemlediklerini aktardı. Ülkenin bu anlamda fırsatlara sahip olduğunu dile getirdi.

Kripto varlık sektörüne yönelik konuşan AKP’li İleri, bu konuda bir yasal çalışma yapılmasını çok önemli bulduklarını aktardı. Söz konusu çalışmanın platformları düzenleyeceğini, vatandaşları ve yatırımcıları koruyacağını söyledi.

“Amaç Yatırımcıyı Korumak”

Bugün gerçekleşen toplantının bu anlamda faydalı olduğunu aktardı. Sektör temsilcilerinin ise taslağın içerisinde yer alması gerektiğini düşündükleri hususları dile getirdiklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Amaçlarının vatandaşı güvenceye almak, yatırımcıyı korumak, platformları bu anlamda düzenlemek olduğunu aktardı. Ayrıca bir diğer hedefin yasa tasarısı ile inovasyonun ve yenilikçilerin de önünü açmak olduğunu söyledi.

Sektör temsilcileri ile olan sürecin böyle devam edeceğini ve yakın zamanda sonlandırılacağını açıkladı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın