Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AKP’den Emeklilere Müjde Haberi Geldi

Haftaya bugün yapılacak yerel seçimler öncesi AKP kanadı müjdeli haberleri birbiri ardına sıraladı. Akbaşoğlu, emeklileri ilgilendiren düzenleme hakkında konuştu.
AKP’den Emeklilere Müjde Haberi Geldi
HABER GİRİŞ

Yerel seçimlere yoğunlaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekliler özelinde müjdelerini sıralamaya devam ediyor. Bu yıl en düşük emekli aylığını 10 bin liraya çıkardıktan sonra tepki gören iktidar kanadı emeklilerin gönlünü geri kazanmak için seçimlere bir hafta kala çalışmalara hız verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, geçen gün emeklilere müjde olarak duyurduğu promosyon kararı sonrası bir gelişmenin daha yaşanacağı öğrenildi.

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Birçok alanda emeklilerimizin giderlerini azaltıcı, gelirlerini artırıcı ve alım gücünü yükseltici yaklaşımı da 2024’te göz önünde bulundurup düzenlemeler düşünüyoruz” diyerek, yeni mali düzenlemelerin yolda olduğunu duyurdu.

Emekliler için açıklanacak düzenlemenin Erdoğan tarafından kamuoyuyla paylaşılacağını belirterek, yarın Ankara’da gerçekleştirilecek mitinge işaret etti. “Yarın Cumhurbaşkanımızı dikkatle dinleyelim” diyen Akbaşoğlu şöyle konuştu:

“Biz bugüne kadar duyarsız kalmadık, kalmayacağız. Enflasyona ezdirmeyeceğiz. Çalışma ve Maliye Bakanlığımız çalışmalarını hep yaptılar. Promosyon düzenlemesi de yapıldı. Özel bankaların da inisiyatif alması gerekli.” (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.