Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AKLease ile EBRD 25 Milyon Euroluk Anlaşma İmzaladı

AkBank, EBRD ile yaptığı kredi anlaşmasıyla enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarına finansman sağlayacağını açıkladı. İşte detaylar;
AKLease ile EBRD 25 Milyon Euroluk Anlaşma İmzaladı
YAYINLANMA ZAMANI

AkBank tarafından yapılan açıklamayla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplam 25 milyon euro değerinde kredi anlaşması imzalandığı bildirildi. EBRD ile yapılan anlaşmayla sağlanacak kredinin enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanında hayata geçirilen yatırımlara finansman sağlayacağı söylendi.

AKLease Genel Müdürü Eser Okyay, yapılan anlaşmaya ilişkin görüşlerini aktardı. Okyay, EBRD ile imzaladıkları anlaşmanın çevreci yatırımlar hayata geçirmek isteyen müşteriler için yeni bir soluk olacağına işaret etti.

Okyay açıklamasında, Türkiye leasing sektörünün ilk ve tek sürdürülebilirlik ürünü olan ECOLease ile destekleyecekleri yatırımların Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayacağına vurguda bulundu.

ECOLease ile sürdürülebilirlik ve enerji finansmanı tarafında sektördeki yerlerini sağlamlaştırmak istediklerini dile getirerek, “Taahhüdümüz, 2030’da portföyümüzün tamamının ECOLease ürünlerinden oluşması ve böylece yüzde yüz sürdürülebilirlik odaklı bir ürün portföyüne sahip olmak.” dedi.

İmzalanan söz konusu kredi anlaşmalarının da kendilerine büyük güç kattığını ifade eden Okyay, kredi anlaşmalarının taahhütlerine daha çok yaklaştırdıklarını belirtti.

GCM Yatırım Banner

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın