Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AKLease ile EBRD 25 Milyon Euroluk Anlaşma İmzaladı

AkBank, EBRD ile yaptığı kredi anlaşmasıyla enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarına finansman sağlayacağını açıkladı. İşte detaylar;
AKLease ile EBRD 25 Milyon Euroluk Anlaşma İmzaladı

AkBank tarafından yapılan açıklamayla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplam 25 milyon euro değerinde kredi anlaşması imzalandığı bildirildi. EBRD ile yapılan anlaşmayla sağlanacak kredinin enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanında hayata geçirilen yatırımlara finansman sağlayacağı söylendi.

AKLease Genel Müdürü Eser Okyay, yapılan anlaşmaya ilişkin görüşlerini aktardı. Okyay, EBRD ile imzaladıkları anlaşmanın çevreci yatırımlar hayata geçirmek isteyen müşteriler için yeni bir soluk olacağına işaret etti.

Okyay açıklamasında, Türkiye leasing sektörünün ilk ve tek sürdürülebilirlik ürünü olan ECOLease ile destekleyecekleri yatırımların Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayacağına vurguda bulundu.

ECOLease ile sürdürülebilirlik ve enerji finansmanı tarafında sektördeki yerlerini sağlamlaştırmak istediklerini dile getirerek, “Taahhüdümüz, 2030’da portföyümüzün tamamının ECOLease ürünlerinden oluşması ve böylece yüzde yüz sürdürülebilirlik odaklı bir ürün portföyüne sahip olmak.” dedi.

İmzalanan söz konusu kredi anlaşmalarının da kendilerine büyük güç kattığını ifade eden Okyay, kredi anlaşmalarının taahhütlerine daha çok yaklaştırdıklarını belirtti.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu