Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akfen’den Gökliman Yatırım’ın Alınmasına Dair Açıklama

Akfen GYO, Gökliman Yatırım İnşaat Turizm ve Jeotermal Tic. A.Ş’nin satın alınmasına dair değerleme raporlarını paylaştı.
Akfen’den Gökliman Yatırım’ın Alınmasına Dair Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Gökliman Yatırım İnşaat Turizm ve Jeotermal Ticaret’in satın alınmasına dair açıklama yaptı. Oyak Yatırım Menkul Değerler AŞ. tarafından hazırlanan raporda değerin tespiti ve raporlanması sürecinde, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 11-62.1 Sermaye Piyasasında Değerleme Standartları Hakkında Tebliğ hükümlerine uygun hareket edildiği belirtildi.

Bunun yanında 2019/52 SPK bülteninde yayımlanan Gayrimenkul Dışındaki Varlıkların Sermaye Piyasası Mevzuatı Kapsamındaki Değerlemeleri İçin hazırlanan raporlarda bulunması gereken asgari hususlara ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından yayımlanan Uluslararası Değerleme Standartları’na da uygun hareket edildiği açıklandı.

Şirketin bunlara ek olarak Uluslararası Değerleme Standartları ve Genel Kabul Görmüş Değerleme İlkeleri (GKDİ) çerçevesinde davranış kurallarının ahlaki ilkeler, yetkinlik, açıklama ve raporlama ile ilgili tüm bölümlerine de uygun olduğu söylendi.

Satın Alma İşleminin Bedeli 477 Milyon TL

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: KAP

Muğla’nın Milas ilçesinde yer alan varlık 477.000.000 TL bedel ve peşin ödeme yöntemiyle alındı. Edinilen payların nominal tutarı 3.000.000 TL, beher payın alış fiyatı 159.000 TL, edinilen payların finansal duran varlığın sermayesine oranı yüzde 100 olarak açıklandı.

Edinim sonrasında sahip olunan payların finansal duran varlık sermayesine oranı ve finansal varlıkta sahip olunan oy haklarının oranı yüzde 100 olarak belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Alınan varlığın ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı yüzde 4,85, işlem bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranı yüzde 249 oldu.

Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından yapılan değerleme raporu sonucu bulunan tutar ise 790.349.974 TL olarak bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.