Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Akfen GYO’dan Deprem Seferberliği Kapsamında Ücretsiz Konaklama

Akfen GYO, bugün yaptığı açıklamada "deprem yaralarını sarmak için seferber oluyoruz” ifadeleriyle verilen destekleri duyurdu.
Akfen GYO’dan Deprem Seferberliği Kapsamında Ücretsiz Konaklama
Yorum

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi, deprem felaketi hakkında açıklamada bulundu. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Akfen GYO, “ülkemizin ve halkımızın yasını paylaşıyor ve yaralarını sarmak için seferber oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Buna göre Akfen GYO, deprem seferberliği kapsamında şirketin bölgedeki otelleri Gaziantep Novotel, Gaziantep Ibis ve Adana başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki otellerde depremzedelere ücretsiz konaklama sağlıyor.

İlk haftada ücretsiz konaklama kapsamda 682 konaklama gerçekleştirilirken deprem bölgesine barınma amaçlı 5 konteyner ve her biri 98 metrekarelik 5 çadır gönderildi.

Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

“Önümüzde dönemlerde kaçınılmaz olarak gerçekleşmesi beklenen doğal afetlerde gayrimenkullerdeki hasar oranının düşmesi konusunda Akfen GYO olarak sahip olduğumuz yüksek hassasiyetle insan ve doğa odaklı çalışmalara da katkı sağlamaya devam edilecektir.”

İlaveten şirket hissedarlarından Akfen Holding çatısı altında afetin ilk haftasında depremden etkilenen bölgelerde gerçekleştirilen yardım faaliyetlerine de destek olunduğu belirtildi.

AFAD’a 10 milyon lira bağış açıklayan Akfen Holding ve iştirakleri tarafından depremin ilk haftasında yemek dağıtımından, yardım malzemesi sevkiyatına pek çok desteğin verildiği aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu