Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Akfen GYO İki Şirket için Devralma Şeklinde Birleşme İşlemini Tamamladı

Akfen GYO, Isparta Yurt Yatırımları A.Ş ve Masanda Turizm Yat. A.Ş şirketlerini devralma şeklinde birleşme işlemiyle bünyesine kattı.
Akfen GYO İki Şirket için Devralma Şeklinde Birleşme İşlemini Tamamladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (Akfen GYO) bağlı ortaklığı olan iki şirketi kolaylaştırılmış usülde birleştirilme işleminin tamamlandığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada şirketlerin tüm aktif ve pasifleriyle birlikte Akfen GYO tarafından devralındığını belirtti.

Akfen GYO tek pay sahibi konumunda olduğu Isparta Yurt Yatırımları A.Ş ve Masanda Turizm Yatırımları A.Ş.’nin tüm aktif ve pasifleriyle birlikte bir kül halinde devralındığını duyurdu. Sürece ilişkin yapılan başvuruların onaylandığını belirten şirket, bugün itibarıyla birleşmenin tescil edildiğini ve sürecin tamamlandığını ifade etti.

Borsada işlem görmeyen iki şirket, birleşme yöntemi nedeniyle mevcut sermayeye etki etmedi. Akfen GYO’nun mevcut sermayesi 344.646.332 TL olarak görülmektedir.

Açıklamanın geldiği sıralarda Akfen GYO’nun hisseleri (AKFGY) %1,03 oranında ekside 3,83 liradan alıcı buldu.
Akfen GYO Hisseleri %1,29 Ekside
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Akfen GYO hisseleri dünkü işlemleri 3,87 liradan tamamladıktan sonra bugüne 3,89 liradan açıldı. Açılışın gerçekleştiği ilk beş dakika içinde en yüksek 3,9 lirayı gören hisseler, en düşük 3,87 liradan işlem gördü. Daha sonra düşüşünü sürdüren hisseler, ara ara devre kesiciyi aktif etti.

Akfen GYO hisselerinde aşağı yönde 3,78 ve 3,74 lira seviyeleri destek noktaları olarak izleniyor. Yukarı yönde ise 3,88 ve 3,94 lira seviyeleri direnç görevi görüyor.

Hisselerin haftalık performansı %9,66 oranında değer kaybı gösterirken, aylık bazda %10,51 oranında geriledi. Hisseler tam bir yıl öncesine göre %0,51 oranında daha düşük seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu