Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Akbaşoğlu Açıkladı: EYT Düzenlemesi için Son 3 Gün!

EYT düzenlemesini dört gözle bekleyenleri heyecanlandıracak haber geldi. AKP’li Akbaşoğlu, düzenlemenin Meclis’e getirileceği gün ve saati açıkladı.
Akbaşoğlu Açıkladı: EYT Düzenlemesi için Son 3 Gün!
Son Güncelleme: 
Yorum

Milyonların beklediği haber, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’ndan geldi. Akbaşoğlu, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin Meclis’e getirileceği günü açıkladı.

Bugüne kadar yapılan açıklamalarda, Şubat ayında Meclis Başkanlığı’na getirileceği söylenen düzenlemede tarih öne çekildi.

AK Parti Grup Başkanvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görüşülecek düzenleme için 30 Ocak Pazartesi gününü işaret etti.

Düzenlemenin Pazartesi günü Meclis Başkanlığı’na sunulacağını ve detayların aynı gün saat 11.00’de basın toplantısında açıklanacağını paylaştı.

TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akbaşoğlu, “Pazartesi günü saat 11.00’de bir basın açıklamasıyla da EYT düzenlemesinin neleri ihtiva ettiğini, nasıl bir kapsam içerisinde olduğunu kamuoyuna duyuracağız” dedi.

İlk etapta 2 milyonu aşkın vatandaşın faydalanacağı düzenleme Meclis’ten geçtikten sonra yasalaşarak hayata geçirilecek. Yasa sonrası EYT kapsamına giren vatandaşlar emeklilik aylıklarını Mart ayında alabilecek.

Emeklilik için başvuruda bulunan vatandaşların alacağı ilk aylık, başvuru dilekçesinin verildiği tarihten sonraki ilk aybaşında yatırılacak. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu