Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akbank’tan Afet Bölgesine Milyon TL’lik İlave Destek

Deprem sonrasında büyük felaketten etkilenen vatandaşların yanında olmaya devam eden Akbank, milyon TL'lik ilave destekte bulunacak. Detaylar haberde...
Akbank’tan Afet Bölgesine Milyon TL’lik İlave Destek
YAYINLANMA ZAMANI

Bankalar asrın felaketinden etkilenen illerin yanında olmaya devam ediyor. Akbank’tan konuya yönelik bir açıklama geldi. Afet bölgelerinde bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalara ilave destekte bulunacağını açıkladı.

Akbank tarafından yapılan açıklamada ilgili kurum ve kuruluşlar ile afet bölgelerindeki bankacılık ihtiyaçları için de finansal kolaylıkları hayata geçirdikleri belirtildi.

Afet Bölgesine 650 Milyon TL’lik Destek

Bu kapsamda 650 milyon TL destek verileceği duyuruldu. Süreç boyunca barınma, ısınma ve beslenme gibi öncelikli ihtiyaçlar için yaşam konteyneri, jeneratör, ısıtıcı, yatak, battaniye, erzak gibi malzemelerin bölgeye sevk edildiği aktarıldı.

Bunun yanında depremden etkilen illerde bulunan ve Akbank müşterisi olanların kredi kartı, tüketici kredileri ödemelerinin faizsiz olarak ertelendiği belirtildi. Ticari kredileri de öteleme imkanı sunulduğu bildirildi.

Depremden etkilenen Akbank müşterilerinin talep etmeleri durumunda vadesi gelmiş veya 6 ay içinde vadesi gelecek borçlarını 6 aya kadar erteleyebileceği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Afet bölgelerine yapılan nakdi yardım sürecinde, bağış amaçlı gönderilen transferlerden hiçbir ücret alınmadığını belirtildi. Deprem bölgelerinde olan Akbank müşterilerinin bankanın ATM’lerinden yapılacak işlemleri ücretsiz gerçekleştirebileceği ifade edildi. Söz konusu müşterilerin Akbank ATM’lerinden kartsız para yatırma ve limit üzeri para çekme işlemlerini de ücretsiz yapabileceği açıklandı.

Ayrıca depremden etkilenen illerde QR ile para çekme limitleri ise 5 bin TL’den 8 bin TL’ye yükseltildiği belirtildi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.