Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akbank Tahvil İhracı için Bankaları Yetkilendirdi

Akbank, yurt dışında bir banka grubunu yetkilendirdiğini tahvil ihracı için değerlendirme yapılacağını duyurdu. Detaylar haberde...
Akbank Tahvil İhracı için Bankaları Yetkilendirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Akbank T.A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yurt dışı piyasalara ilave ana sermayeye dahil edilebilir tahvil ihracı açıklamasında bulundu.

KAP üzerinden açıklamada bulunan banka, Abu Dhabi Commercial Bank, Citi, Emirates NBD Capital, J.P. Morgan, MUFG ve Standard Chartered Bank’dan oluşan banka grubunun, küresel yatırımcılarla 6 Mart 2024’te başlayacak bir seri toplantı düzenlenmesi amacıyla yetkilendirildiğini duyurdu.

Piyasa koşullarına bağlı olarak söz konusu yatırımcı toplantıları kapsamında Bankaların Öz Kaynaklarına İlişkin Yönetmeliğin İlave Ana Sermaye başlıklı 7. maddesi uyarınca dolar cinsinden ilave ana sermayeye dahil edilebilir borçlanma aracı ihraç edilmesi hususun değerlendirileceği aktarıldı.

Bankanın borsada işlem gören (AKBNK) kodlu hisseleri bugün açılışı 38,32 TL’den yaptı. 39,58 TL’ye kadar yükselen hisselerin günlük kaybı yüzde 1’i geçti.

AKBNK hisseleri aylık bazda yüzde 3,63, haftalık bazda yüzde 7’ye yakın değer kaybetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın