Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akbank KAP’a Bildirdi! Hisseler Pozitif

Akbank, KAP üzerinden takipteki kredi alacakları portföyünün belli bir kısmının satıldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Akbank KAP’a Bildirdi! Hisseler Pozitif
HABER GİRİŞ

Akbank T.A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden takipteki kredi alacakları portföyünün satışı hakkında açıklamada bulundu.

Banka tarafından yapılan açıklamada takipteki kredi alacak portföyünün 1.521 Milyon TL anapara bakiyesi tutarındaki kısmının toplam 676 Milyon TL bedel karşılığında Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş., Ortak Varlık Yönetim A.Ş. ve Dünya Varlık Yönetimi A.Ş.’den oluşan 3 firmaya satıldığını duyurdu.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri AKBNK, haftaya iyi bir başlangıç yaptıktan sonra düşüşe geçmişti. Hisseler son işlem gününde kayıplarını toplamaya başladı.

Haftanın son işlem gününe 67,30 TL’den başlayan hisseler saat 10.40’ta 67.75 TL’ye yükseldi. Hisseler yazım sırasında yüzde 0,97’lik yükseliş ile 67,5 TL’den işlem gördü.

AKBNK hisseleri yıllık bazda yüzde 248,69 kazandırırken, aylık bazda yüzde 0,74 kaybettirdi. Haftalık bazda yüzde 5,8 kazandırdı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.