Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Akaryakıtta Zam Rüzgarı: Motorinden Sonra Benzine de Geliyor

Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre Pazartesi gününden itibaren benzinin litre fiyatına zam gelecek. Ayrıntılar haberde…
Akaryakıtta Zam Rüzgarı: Motorinden Sonra Benzine de Geliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Seçimlerin tamamlanmasının ardından döviz kurlarındaki artış ve vergi oranlarında yapılan değişiklik, akaryakıt fiyatlarında artışı hızlandırdı. Kısa süre önce motorine gelen büyük zammın ardından, benzin için de fiyat artışı gerçekleşecek.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre 24 Temmuz Pazartesi gününü Salı’ya bağlayan gece benzinin litresine 2 TL zam gelecek. Motorinin litre fiyatında herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

Yapılacak zam ile birlikte benzinin litre fiyatı İstanbul’da 36,05 TL’ye, Ankara’da 36,53 TL’ye, İzmir’de 36,64 TL’ye yükselmiş olacak.

Geçtiğimiz günlerde yapılan 1,55 TL’lik zam sonrası motorinin litre fiyatı İstanbul’da 33,87 TL, Ankara’da 34,35 TL, İzmir’de 34,53 TL seviyesine çıkmıştı. Fiyatlar, iller, ilçeler ve bayiler arasında farklılık gösteriyor.

Dolar kurunun son günlerde yükselişini hızlandırması ve 27 TL seviyelerine dayanması, akaryakıt fiyatlarını artırmaya devam ediyor.  Son günlerde vergi artışları nedeniyle benzin ve motorinin litre fiyatında artışa gidilmişti.

Diğer yandan Ham petrolün varil fiyatı 76 dolar seviyesinde bulunuyor. Seçimden sonraki iki aylık dönemde motorinin litre fiyatındaki artış oranı yüzde 80’i aştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu