Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akaryakıt Sektöründe Büyük Satın Alma Duyuruldu!

Petrol Ofisi Grubu, BP'nin Türkiye'deki akaryakıt operasyonlarını satın almak üzere hisse alım sözleşmesi imzaladığını duyurdu.
Akaryakıt Sektöründe Büyük Satın Alma Duyuruldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Akaryakıt sektöründe yeni bir satın alma sözleşmesinin duyurusu gerçekleşti. Petrol Ofisi Grubu tarafından yeni bir satın alımın duyurusu gerçekleştirildi. Akaryakıt devi, BP’nin Türkiye’deki akaryakıt operasyonlarını satın almak üzere hisse alım sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

BP’nin Türkiye pazarındaki BP Petrolleri A.Ş. ve BP Turkey Refining Limited şirketlerini kapsayan ve kapanışı düzenleyici kurumun onayına tabi olan işlemin bedeli açıklanmadı.

Petrol Ofisi Grubu’nun ana hissedarı Vitol’ün yönetim kurulu üyesi Chris Bake konuyla ilgili açıklamasında, “Türkiye enerji sektörünün milli gururu Petrol Ofisi Grubu’nun daha da güçlenmesini sağlayacak bu adımı atmaktan ötürü son derece mutluyuz. Genç ve dinamik nüfusu ve büyüme potansiyeliyle Türkiye’nin geleceğine olan güvenimiz tam.” ifadelerini kullandı.

Petrol Ofisi Grubu CEO’su Mehmet Abbasoğlu ise pazardaki güçlerini daha da pekiştirecek bu heyecan verici buluşmayı sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. Satışın Rekabet Kurumu tarafından onaylanması gerekiyor. Onayın gelecek yıl tamamlanması bekleniyor.

İngiltere merkezli BP’nin Türkiye’de 770 adet akaryakıt istasyonu bulunuyor. Şirket, 1912 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 1941 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan Petrol Ofisi AŞ, 2000 yılında özelleştirilmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın