Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akaryakıt Özel Ekibi Milyarlık Kamu Zararını Engelledi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bir ödül töreninde Akaryakıt Özel Ekibi'nin çalışmalarından bahsederek engellenen kamu zararının miktarını açıkladı.
Akaryakıt Özel Ekibi Milyarlık Kamu Zararını Engelledi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, muhafaza memurlarına ödül taktim töreninde Akaryakıt Özel Ekibi’nin yaptığı çalışmalara dair bilgi verdi.

27 Milyar TL’lik Kamu Zararı Engellendi

Bakan Muş, Akaryakıt Özel Ekibi’nin yoğun ve titiz çalışmalarıyla kurulduğu günden bu yana 14 milyar TL değerinde kamu zararının ortaya çıkarıldığını söyledi. Ayrıca 39 milyar TL’lik sahte faturanın tespit edildiğini aktardı.

Geçen yıl Nisan ayından beri yürütülen çalışmalar sonucunda 27 milyar TL’lik kamu zararının oluşmasının engellendiğini ifade etti.

2022’nin Başından Bu Yana 12,1 Ton Uyuşturucu Ele Geçirildi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 2022’nin başından bu yana 12,1 ton uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini aktardı. 5,1 uyuşturucu madde yapımında kullanılan ara kimyasalın ele geçirildiğini söyledi.

Yılın başında Gürbulak Gümrük Kapısı’ndaki operasyonlar sayesinde bugüne kadar yapılan en büyük sıvı metamfetamin yakalanmasının gerçekleştiğini belirterek 1 ton 640 kilo sıvı metamfetamin ele geçirildiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.