Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akar’dan Sınır İhlali İddialarına Yanıt: Hudut Namustur!

Bakan Akar, Mehmetçiğin hudut namustur anlayışı içinde Cumhuriyet tarihinin en yoğun tedbirleri ile hudutları koruduğuna dikkat çekti. İşte detaylar;
Akar’dan Sınır İhlali İddialarına Yanıt: Hudut Namustur!
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli depremlerin ardından etkilenen 11 şehirde çalışmalarını sürdüren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Akar, Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki iftarda sosyal medyadaki hudut güvenliği konusuna açıklık getirdi.

Bakan Akar açıklamasında, sosyal medyadaki hudut güvenliğinin ihlal edildiğine dair dolaşan görüntü ve fotoğrafların gerçeği yansıtmadığını vurgulayarak şöyle konuştu;

“Başka ülkelerde ve değişik zamanlarda çekilen fotoğraf ve videoları kullanmak suretiyle bazı yorumlar yapılmakta, siyasi mülahazada bulunulmaktadır. Bunlar kesinlikle yanlıştır, doğru değildir.”

TSK, En İleri Teknolojiyi Kullanarak Hudut Güvenliğini Sağlıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), 7 gün 24 saat boyunca en ileri teknolojiyi kullanarak hudutlarda güvenliği sağladığını ileri sürdü. Mehmetçiğin, herhangi bir şekilde hudutlardan yasa dışı geçişe asla müsaade ve müsamaha etmediğine dikkat çekti.

Bakan Akar açıklamadınsa Mehmetçiğin karada, denizde, havada Türkiye’nin hak ve menfaatlerini korumak için gece gündüz çalıştığını vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Hudut güvenliğine ilişkin alınan tedbirlere işaret eden Akar, Mehmetçiğin “Hudut namustur!” anlayışı ile Cumhuriyet tarihinin en yoğun tedbirini aldığını savundu. En ileri teknolojinin kullanılarak hudutlardan yasa dışı geçişlere asla izin verilmediğini kaydetti.

İncelemeler Yapıldı: Türkiye’ye Sığınmacı Akını Yok

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından sosyal medyadaki Türkiye’ye sığınmacı akını olduğu iddialarına da değinerek, iddiaların üzerine sınır hattında inceleme ve denetlemeler yapıldığını anımsattı.

Bakan Akar, söz konusu iddiaların yetkililerin yaptığı görüşmeler ve incelemelerin ardından tamamen gerçek dışı ve yalan olduğunun görüldüğüne dikkat çekti.

Savunma ve güvenliğin Türkiye’nin temel konuları arasında yer aldığını söyleyen Akar, bu konuların günlük siyasete karıştırılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Yaptığı açıklamada her türlü zorlu arazi ve hava şartlarında görev yapan personelin özlük haklarına da değinen Bakan Akar, personelin özlük haklarının iyileştirilmesi için gereken tüm çabanın gösterildiğini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.