Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Akar Mülteci Eleştirilerine Ahmet Kaya Şarkısıyla Yanıt Verdi

Sınır güvenliği ve mülteci politikası eleştirilerine yanıt veren Milli Savunma Bakanı Akar, dikkat çeken açıklamalar yaptı. Hulusi Akar'ın açıklamaları haberde...
Akar Mülteci Eleştirilerine Ahmet Kaya Şarkısıyla Yanıt Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini duyuran Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın bugün İçişleri Bakanı olarak mültecileri ülkeden göndereceği iddiasını paylaşmasının ardından kaçak göçmenler meselesi gündemde yeniden yerini buldu.

Siyaset tarafında bu gelişmeler yaşanırken, Edirne’deki Kapıkule Sınır Kapısı’nda kimi Suriyeli ve Afgan mülteciler Avrupa’ya geçmek için ayaklandı.

Sınır güvenliği ve Avrupa ile yapılan mülteci anlaşmaları eleştirilerinin zirve yapması üzerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan açıklama geldi.

Hükümetin sınır güvenliği politikalarını eleştirenlere tepki gösteren Akar, kaçak girişlerin olmadığını savundu.

Suriye sınır hattında yaptığı incelemelerin ardından konuşan Milli Savunma Bakanı, “Bu tür değerlendirmeler bizi gerçekten rahatsız ediyor. Bu gerçek dışı beyanlara yönelik söyleyecek laf bulamıyoruz. İsteyen, kendine güvenen varsa yasa dışı geçişi denesin” dedi.

“Ahmet Kaya’nın Şarkısındaki gibi…”

Alınan önlem ve çalışan personele rağmen yapılan eleştirilerin yersiz olduğu görüşünü paylaşan Akar, Ahmet Kaya’nın şarkısına atıf yaptı.

Milli Savunma Bakanı, “Bu iddialar, eleştiriler bize Ahmet Kaya’nın şarkısındaki ‘Nereden baksan tutarsız nereden baksa ahmakça’ ifadelerini hatırlatıyor” dedi. (AA)

Türkiye’nin askeri ve teknik gücünün sınırlara seferber edildiğini savunarak, gelen eleştirileri emeğe saygısızlık olarak gören Akar şöyle konuştu:

” Toplam 2 bin 949 kilometrelik kara hududumuz var. Çok değişik arazi ve iklim şartlarında Mehmetçik görevini kararlılıkla yerine getiriyor. Hudut kartallarımız, kahramanlarımız son beş senede 3 milyon 300 bin civarında kişiyi yasa dışı geçiş yapmaya çalışırken engelledi. Buradaki mücadelemiz yoğun şekilde devam ediyor.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu