Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akar: Fransızların Beslediği Yılan Kendilerini Sokmaya Başladı!

Bakan Akar, TSK komuta kademesi ile Suriye sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunarak son durumu değerlendirdi bulundu. İşte detaylar;
Akar: Fransızların Beslediği Yılan Kendilerini Sokmaya Başladı!
HABER GİRİŞ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ve beraberindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Komuta Kademesinin Suriye sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerinin sürdürdüğü söylendi. Bakanlık tarafından yapılan faaliyetler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgiler verildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bugün yapılan yazılı açıklamaya göre Akar, savunma ve güvenlik konularında değerlendirmelerde buldu. TSK’nın başarılı harekâtlarıyla Türkiye’nin güneyinde kurulmak istenen terör koridorunun parçaladığını açıkladı.

Tehlikenin hala devam ettiğini paylaşan Akar, bu duruma karşı mücadelenin devam edeceğini vurguladı. Hiç kimsenin Türkiye sınırında yuvalanan terör unsurlarına müsamaha gösterilmeyeceğini kaydetti.

Komşu Toprakların Egemenlik Haklarına Saygı Gösteriliyor

TSK’nın Türkiye ve milletin güvenliği için uygun yer ve zamanda gerekli her türlü tedbiri bugüne kadar aldığını ve bundan sonra da devam edeceğini ifade etti. Ayrıca Suriye ve Irak başta olmak üzere tüm komşu toprakların bütünlük, egemenlik haklarına saygı gösterildiğini söyledi.

Söz konusu durumda tek hedeflerinin teröristler olduğunu vurgulayan Akar, Suriye’nin doğusundaki Deyrizor’da terör örgütü PKK/YPG üyelerinin tecavüz ettikleri iki kadını öldürmesinin ardından bölgedeki aşiret temsilcilerinin tepki gösterdiği olaya da değindi.

GCM Yatırım Banner

Bakan Akar müttefiklerin, diğer bazı devletlerle ve çeşitli gerekçelerle terör örgütü PKK/YPG ile iş birliğini sürdürdüğünü de açıkladı. Suriyeli aşiretlerin bir araya gelerek, gücü ancak kadınlara yeten PKK/YPG’li teröristlere tepki gösterdiklerini ve bölgeyi terk etmelerini istediklerini aktardı.

Temaslar Sürdürüyor ve Müttefiklere Yanlışları Söyleniyor

Terör örgütüne destek verip yardım edenleri açık ve net olarak ısrarla uyarıldığını ileten Akar, bu konudaki temasların sürdürdüğünü ve müttefiklere yanlışların söylendiğine dikkat çekti.

Terör örgütü yanlılarının Fransa’nın başkenti Paris’teki saldırılarını da yorumlayan Bakan Akar, teröristlere yardım ve destek vermenin ne kadar sıkıntılı olduğuna işaret etti.

Bakan Akar, “Fransızların beslediği yılan kendilerini sokmaya başladı. Herkes artık bu terör örgütünün gerçek yüzünü görmelidir.” diyerek görüş bildirdi.

“Bugüne Kadar Aklınız Neredeydi?”

Bazı ülkelerin Azerbaycan aleyhindeki söylemlerine de değinerek, Azerbaycan-Ermenistan meselesinde objektif ve tarafsız olmaktan çok uzak açıklamaların yapıldığını öne sürdü.

Karadağ meselesinin çözüm noktasında 30 yıla yakın süredir ne ülkeler ne de çözüm misyonuyla hareket eden uluslararası kuruluşların sesinin duyulmadığının altını çizdi. Şu anda görüşlerini ifade edenlere de, “Bugüne kadar aklınız neredeydi?” sorusunu yöneltti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.