Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Akar Afgan Kaçakların Türkiye’ye Geldiği İddialarını Yanıtladı

Sosyal medyada paylaşıma sunulan kaçak sığınmacılar meselesine Milli Savunma Bakanı Akar’dan açıklama geldi.
Akar Afgan Kaçakların Türkiye’ye Geldiği İddialarını Yanıtladı
Yorum

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sosyal medyada gündem yaratan kaçak sığınmacılara ilişkin açıklama yaptı. Çok sayıda Afganlı kaçağın Türkiye sınırından geçiş yaptığını öne süren paylaşımların gerçeği yansıtmadığını söyleyen Akar, söz konusu görüntülerin Afganistan-İran ve Afganistan-Pakistan sınırlarında çekildiğini ifade etti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akar, “Bazı makamlar, bir videoyu alıp onun üzerine ahkam kesiyor. ‘Hudutlar şöyle, böyle oldu’ diyor. Bir kere elindeki video nedir onu öğren. Onun Türkiye hududu olduğunu farz edip bunun üzerine kitap yazıyor, söylemlerde bulunuyorsun. Altından kalkamazsın” diye çıkışta bulundu.

Sınırların yoğun tedbirlerle korunduğunu savunarak, son teknoloji ürünlerin kullanımının yapıldığını söyledi.

Bakan Akar, “Modüler duvarlar, tel örgüler, hendekler, elektronik kuleler, gece-gündüz görüş cihazları, sese duyarlı sensörler var. Tüm bunların Ankara’daki harekat merkezinden de izlenebileceği bir sistem söz konusu” diye ekledi.

3 Milyonu Aşkın Kaçak Engellendi

Son beş yılda 3 milyondan fazla kişinin Türkiye’ye yasa dışı yollarla giriş yapmaya çalışırken engelendiğini söyleyen Akar şöyle konuştu:

“Bu gerçekler ortadayken bazıları çıkıp, karşıt söylemlerde bulundu. Kendisine de yazık. İtibarını da inanılırlığını da kaybediyor. Sana bu bilgileri kimler getiriyorsa bir sor, soruştur.”(AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu