Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ak Partili Şen Anket Sonucunu Açıkladı! İşte Oy Oranları

2023 seçim hazırlıkları hızlı bir şekilde başlamasıyla konuya yönelik anketler düzenlenmeye devam ediyor. AK Partili Mustafa Şen, en son anketin sonuçlarını paylaştı. Detaylar haberde...
Ak Partili Şen Anket Sonucunu Açıkladı! İşte Oy Oranları
Yorum

Siyasi partilerin 2023 seçim hazırlıkları başladı. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nda çalışmalar hız kaybetmeden devam ediyor. Hal böyle olunca seçime yönelik anketler yapılıyor. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, en son ankete ilişin açıklama yaptı.

Ak Parti Araştırma, Geliştirme ve Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Aralık ayı itibariyle bütün partilerin oy oranının 2018 seçimlerine çok yakın noktada olduğunu aktardı.

Düşüşlerin ve yükselişlerin olduğunu belirten Şen, bugünkü noktanın 2018’deki çizgi ile aynı olduğunu bildirdi.

“Sahayı Takip Ediyoruz”

Şen, analizlerin AK Parti’nin yüzde 45’in üzerine, Cumhurbaşkanının yüzde 55’in üzerinde ve Cumhur İttifakı’nın oyunun ise yüzde 55’in üzerine çıkabileceğini gösterdiğini kaydetti.

AK Partili Şen, her ay 3-4 anket yaptıklarını ve sahayı takip ettiklerini bildirdi. Kendi çalıştıkları şirketler dışında anket firmalarından meslektaşlarıyla fikir alışverişinde bulunduklarını anlattı.

Ayrıca anket yapmayıp yalan söylerinde olduğunu aktardı. Manipülasyon yaptıklarını ve gayriahlaki davrandıklarını belirtti.

Altılı Masa hakkında değerlendirmede bulunan Şen, kısır döngüsü içerisinde olduklarını söyledi. Yerli ve milli olmadığını ve seçmene oradan bir şey çıkmayacağının ortaya konulduğunu söyledi. “Onlar masanın etrafında toplanıp yemek yiyip dağılıp mesai harcarken biz bütün teşkilat olarak halkın içindeydik” ifadesinde bulundu.

Birçok şirket anket çalışmanı yayınlarken bunlardan biri de BUPAR’ın araştırması oldu. Yakın bir zamanda paylaşılan sonuçlarda Millet İttifakı kazanır diyenlerin yüzde 49,5, Cumhur İttifakı kazanır diyenlerin ise yüzde 39,4 oranında olduğu saptandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu