Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ak Partili Elitaş’tan Vergi Affı Açıklaması

Ak Partili Elitaş, vergi affı konusunda konuşarak, kanundan yararlanmak isteyenler için son başvuru tarihini duyurdu. Detaylar haberde...
Ak Partili Elitaş’tan Vergi Affı Açıklaması
Yorum

Maraş depreminden sonra Meclis’in çalışmalara başlamasıyla vergi affı konusu tekrardan gündeme geldi. Konuya yönelik Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’tan açıklama geldi.

Elitaş, kapsamı SGK borçları, vergi cezaları, askerlik, nüfus, köprü, otoyol kaçak geçişleri, idari para cezaları, öğrenim kredisi borçları faizlerinin silinmesi olan vergi affına dair detayları açıkladı.

AK Partili Elitaş, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ne verilecek önergelerle deprem bölgesine dönük düzenlemeler yapılacağını aktardı.

Deprem bölgesindekilerin Veraset ve İntikal Vergisi’nden muaf olacaklarını bildirdi. Ayrıca deprem bölgesindeki işveren ve çalışanlara yapılan 50 bin liraya kadar nakdi yardımların sigorta primi ve vergiye tabi olmayacağını ifade etti.

Ödemelerin yapılması hakkında konuşan Elitaş, kanundan yararlanmak isteyenlerin 30 Nisan 2023’e kadar başvurabileceklerini bildirdi. Yapılandırma tutarlarının peşin veya taksitle ödenebileceğini ifade etti.

Elitaş, ilk taksit ödemelerinin Mayıs ayında yapılacağını söyledi. 2021 yılındaki yapılandırmada 36 ay, 18 taksit şeklinde olduğunu fakat şimdiki teklif ile 48 ay, 4 yıl olarak, yani her ay ödeyebilme imkanı mevcut olduğunu kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu