Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ak Partili Akbaşoğlu’ndan EYT Açıklaması! “Tarih Verdi”

Vatandaş EYT, asgari ücret ve taşeron işçilerine yönelik çalışmaların netice kazanmasını beklerken Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu konuyla ilgili tarih verdi.
Ak Partili Akbaşoğlu’ndan EYT Açıklaması! “Tarih Verdi”
Yorum

Milyonlar, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) hakkında, asgari ücret, taşeron işçiler ve memurlara yönelik kadro çalışmasıyla ilgili gelişmeleri beklerken, Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’ndan konuya dair önemli açıklama geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bu konuda çalışmalarını yoğun bir şekilde yürüttüğünü söyledi.

“2023’ün Başında Bütün Meseleler Netice Kazanacak”

Söz verilen her şeyi yerine getirdiklerini vurgulayan Akbaşoğlu, EYT ve kadro çalışmasına yönelik gelişmelerin yıl sonuna kadar tamamlanacağını aktardı. 2023’ün başında bütün meselelerin ardı ardına netice kazanacağını bildirdi.

Takvimin yoğun olduğunu belirten Akbaşoğlu, taşeronda kadroya geçirilmeyen yaklaşık 90 bin kişinin kapsam dışı kaldığını bununla ilgili çalışmaların yapılacağın kaydetti. Ayrıca mevsimlik işçilerin sürekli bir çalışma hayatının sağlanması ve EYT sorunun tamamen çözülmesi için düzenlemelerin yapılacağın ekledi.

“Bakan Bilgin ile Temas Halindeyiz”

EYT konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile temas halinde olduklarını vurguladı. Bakan Bilgin’in başkanlığında çalışma heyetinin süreci yürüttüğünü ifade etti. Bu çalışmaların kamuoyu ile paylaşılacağını bildirdi.

Toplumun beklentilerini karşılayacak adımların atılacağından kimsenin şüphesinin olmayacağının altını çizdi.

EYT konusu hakkında Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akkol önerilerini paylaşarak ideal bir çözümün üretileceğini aktardı. İşverene teşvik verilmesini kaydetti. EYT’deki düzenlemeden sonra emekli olup çalışamaya devam edeceklerin olacağını aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu